Selvi, Elazığ depremini yazdı: Koca yürekli adam!

Yazar Abdulkadir Selvi, Elazığ depremini kaleme aldı. Erdoğan’ın tutumu hakkında ise 'koca yürekli adam' ifadesini kullandı.

Selvi, Elazığ depremini yazdı: Koca yürekli adam!
Son Güncelleme: 27 Ocak 2020 Pazartesi 14:11
27 Ocak 2020 Pazartesi 10:57

Elazığ’da yaşanan depremde birçok kişi hayatının kaybederken, binlerce kişi de yaraladı. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Erdoğan’ın deprem karşısındaki tutumunu kaleme aldı.

Selvi’nin yazısı şöyle;

“Marmara depremi, büyüklüğü itibariyle deprem tarihine geçen en büyük felaketlerden biriydi. Ancak Türkiye o zaman sadece deprem felaketi yaşanmamıştı, devlet enkazın altında kalmıştı. Yalova milletvekili Yaşar Okuyan o sırada bakandı. Depremden sonra öğle saatlerine doğru Bakanlar Kurulu toplanmıştı. Yaşar Okuyan’ın Marmara bölgesinin yıkıldığını söylemesiyle felaketin boyutları ortaya çıkmıştı. O zamanın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Bülent Ecevit, millete liderlik yapamamıştı. Cumhurbaşkanı olmanın Migros’ta alışveriş arabasını kendi kullanmak, Başbakan olmanın kırmızı ışıkta beklemek olmadığını o zaman öğrenmiştik.

Elbette ki Elazığ depremi onunla kıyaslanmaz. Elbette ki felaketler kıyaslanmaz. Ama yönetimler kıyaslanır. Artık bir felaket olduğunda ilk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın harekete geçeceğinden eminiz. Bakanların bölgeye gittiğini ve devletin çarklarının işlemeye başladığını görüyoruz.

Van depremi olduğunda gece yarısı bölgeye ilk giden Erdoğan olmuştu. Depremin ikinci günü de Elazığ ve Malatya’daydı. Bir felaket anında milletin Cumhurbaşkanı’nı başında ve hemen yanında görmesi o kadar önemli bir duygu ki... Millet cenazesine omuz verip gözyaşı döken Cumhurbaşkanını gönlünde ayrı bir yere oturtur.

Erdoğan’ı cenazeye omuz verirken izledim. Koca yürekli bir adam, bir milletin yükünü omuzlarında taşır gibiydi. İşte bu yüzden seni seviyoruz koca yürekli adam.

Hepimiz Türkiyeyiz

Deprem bölgesine ilk olarak koşup, son ana kadar süreci yöneten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca millete güven verdiler.

Muhalefet çok iyi bir sınav verdi. Başta İstanbul ve Ankara belediyeleri olmak üzere CHP’li belediyeler ilk anda seferber oldu.

Uğur Dündar’la canlı yayında olduğu sırada deprem haberini alan Meral Akşener, “Şimdi siyaset konuşma zamanı değil” diyerek milletten tam not aldı.

Birilerini sosyal medyadan kışkırtma çabalarına kimse zerre kadar prim vermedi. Bu millet hep bir ağızdan,

Hepimiz Türk’üz,

Hepimiz Kürt’üz,

Hepimiz Aleviyiz,

Hepimiz Sünniyiz,

Hepimiz Elazığlıyız,

Hepimiz Malatyalıyız,

Hepimiz Türkiyeyiz dedi...”

 

Yorumlar