Aliyev'den Fransa'ya gözdağı gibi çıkış: Kimse bizi olacaklardan sorumlu tutmasın

İşgalden kurtarılan Şuşa şehrinde gerçekleştirilen konut projesinin açılışında konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Fransa'nın Ermenistan'a verdiği öldürücü silahların kritik seviyeye ulaştığını görürsek, kimse bizi olacaklardan sorumlu tutmasın." dedi.

Aliyev'den Fransa'ya gözdağı gibi çıkış: Kimse bizi olacaklardan sorumlu tutmasın
Son Güncelleme: 11 Mayıs 2024 Cumartesi 17:20
11 Mayıs 2024 Cumartesi 17:16

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, işgalden kurtarılan Şuşa şehrinde gerçekleştirilen konut projesinin açılışında sert açıklamalarda bulundu.

İlham Aliyev, Fransa'nın Ermenistan'a sağladığı askeri destek konusunda uyarılarda bulunarak, olası bir silahlanma durumunda sorumluluğun kendilerine atfedilmemesi gerektiğini belirtti. Aliyev, "Politikamız uluslararası hukuk ve adalete dayanmaktadır. Ermenistan'da intikamcı güçler yeniden ayaklanırsa ve Fransa'nın Ermenistan'a verdiği öldürücü silahların kritik seviyeye ulaştığını görürsek, kimse bizi olacaklardan sorumlu tutmasın” dedi.

Şuşa'daki restorasyon çalışmalarının kültürel ve modern şehircilik standartlarına uygun olduğunu vurgulayan Aliyev, Azerbaycan'ın uluslararası hukuk ve adalete dayalı bir politika izlediğini dile getirdi.

“GÜÇLÜ SİYASİ İRADEMİZİ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİK”

Kendi ordularının gücünü vurgulayarak, herkesin Azerbaycan'ın kararlılığını ve gücünü bildiğini ifade etti. Terörle mücadele operasyonlarının ardından işgalden kurtulan topraklarını hatırlatan Aliyev, Azerbaycan'ın devlet egemenliğini yeniden tesis ettiğini belirtti. Aliyev, “Terörle mücadele operasyonu sonucunda tarihi ve kadim topraklarımızı işgalcilerden kurtardık. Devletimizin gücünü ve güçlü siyasi irademizi bir kez daha gösterdik” ifadelerini kullandı.

Kimseden korkmadan operasyon düzenlediklerini vurgulayan Aliyev, “Hesaplaşmadan, büyük bir profesyonellikle operasyonu gerçekleştirdik. Böylece Azerbaycan devlet egemenliğini yeniden tamamen tesis etmiş olduk” ifadelerini kullandı.

Şuşa'daki evlerin geleneksel mimariyle inşa edildiğini vurgulayan Aliyev, bu projeyle Şuşa'nın yeniden canlandırıldığını söyledi. Ayrıca, ulusal liderleri Haydar Aliyev'in doğum gününde 3. konut projesinin temelinin atıldığını ve toplamda 500 dairenin inşa edileceğini belirtti. Bu yeni evlerde Şuşalıların rahatça yaşayacaklarını ve tarihlerini yeniden inşa edeceklerini ifade etti.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar