Kılıçdaroğlu'nun ilçe başkanlarıyla görüşmesine DEVA Partisi'nden tepki

Hafta sonu CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bazı DEVA Partili il başkanlarıyla görüşmesine DEVA Partisi Sözcüsü Şahin'den tepki geldi. Şahin, DEVA Partisi lideri Babacan'ın olayı ilk duyduğunda inanamadığını söylerken, "Ali Bey’inki elbette Kemal Bey açısından bir hayal kırıklığıdır. Benim gördüğüm üzüldü bu hadiseye" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun ilçe başkanlarıyla görüşmesine DEVA Partisi'nden tepki
Son Güncelleme: 25 Ekim 2023 Çarşamba 15:51
25 Ekim 2023 Çarşamba 15:45

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da bazı DEVA Partili ilçe başkanları ile görüştü. Gündem konusu olan bu olayın ardından görüşmeye katılan DEVA Partili isimlerin partiden istifa edeceği de konuşuldu.

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, görüşmenin ortaya çıkması sonrasında sosyal medya hesabında paylaşımda bulunarak, "Yazık. Yakışmadı Kemal Bey" ifadelerini kullandı.

Şahin, T24'ten Eray Görgülü'nün sorularını yanıtlarken, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ilk tepkisinin ne olduğu sorusu üzerine, “Ali Bey de ilk önce inanamadı. Ali Bey’inki elbette ki Kemal Bey açısından bir hayal kırıklığıdır. Bir lider, sesli olarak bir hayal kırıklığı der mi, demez ama benim gördüğüm üzüldü bu hadiseye” dedi. Şahin, şunları söyledi:

760660image1.jpgDEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin

'BAŞKANLAR AYRILACAKLARINI TEYİT ETTİLER'

“Biz inanmadık önce, sonra fotoğraflar ortaya çıkınca gördük. Aradık başkanları, onlar da teyit ettiler. Cumartesi günü sabah kahvaltı yapmışlar. Bize değer verdi yanımıza geldi, bizi dinledi dediler. Dolayısıyla istifa edip, cumartesi istifa edip CHP’ye katılım yapmayı düşünüyoruz dediler.

'SİYASİ AHLAK AÇISINDA ETİK DEĞİL'

Habersizce gerçekleşmiş bir organizasyon. Zaten yakışmadı dememizin tek sebebi bu. Bir siyasi partinin genel başkanı, bir başka siyasi partinin ilçe başkanı düzeyinde hem de bir iki değil yani 8-10 tane ilçe başkanının bulunduğu bir toplantıda bulunuyor ve bunu bizlerle paylaşmıyorsa ve bunu normal bir davranış gibi değerlendiriyorsa bunu siyasi ahlak ve etik açısından uygun olmadığını düşünüyoruz.

'BİR KENARA NOT EDİYORUZ'

Bizden CHP yönetimine karşı son iki buçuk senedir olumsuz tek bir söz yok, kendi içindeki sıkıntılara taraf olmadık. Sadece siyasette nezaketi hoşgörüyü egemen kılmak için uğraşıyoruz ama bu yapılanı normal kabul etmemiz mümkün değil. Bunun başka bir izahı yok, siyasi etiğe uygun değil. Güven kırılması uzunca süredir vardı 14 Mayıs’tan sonraki süreçlerin açığa çıkmasından kaynaklı olarak. Biz kendimiz DEVA Partisi olarak odaklanıp önümüze bakacağız. Bunu da bir kenara not ediyoruz.”

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar