Kılıçdaroğlu'ndan Fatih Portakal'a yanıt: Alçak bir iftira

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fatih Portakal'ın "Burcu Köksal talimatı Kılıçdaroğlu'ndan aldı" iddialarına çok sert yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Talimatı benim verdiğim iddiası alçak bir iftira" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan Fatih Portakal'a yanıt: Alçak bir iftira
Son Güncelleme: 8 Mart 2024 Cuma 15:30
8 Mart 2024 Cuma 15:26

CHP'nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal "Seçildiğimde belediyenin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak" dedi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "sürçülisan" diyerek üstünü kapatmaya çalışsa da Köksal sözlerinin arkasında durdu. Partinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Köksal için "Ya kendine başka iş bulacak ya da başka parti" şeklinde konuştu.

Bu gelişmeler üzerine gazeteci Fatih Portakal televizyonda Köksal'ın sözleriyle ilgili talimatın CHP'nin eski genel başkanı Kılıçdaroğlu'ndan gitiğini iddia etti ve "Ben bunun bir talimatla yapıldığını düşünüyorum. Açık açık net ismini de söyleyeyim Kılıçdaroğlu'nun yakınındaki isimlerden biri. Özgür Özel'in de kendisini Kılıçdaroğlu'yla arasını bozmak istemediği için aday gösterdiğini tahmin ediyorum. Talimatı kanıtlayamam ama Kılıçdaroğlu'ndan geldiğini bile düşünüyorum. Bak bu kadar da net konuşuyorum" yorumunu yaptı.

KILIÇDAROĞLU: BEN TÜM BELEDİYE BAŞKANLARININ BAŞARISINI İSTERİM

Bu iddialar üzerine T24'ten Murat Sabuncu'ya konuşan CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir kez daha açıkça söyleyeyim: Burcu Köksal'a böyle konuşması yönünde talimat verdiğim alçak bir iftiradır. Benim yakınımdaki her kişi şunu çok iyi bilir. Ben CHP'nin tüm belediye başkanlarının başarısını isterim, bu benim en büyük dileğim. Ne yazık ki aleyhime kasıtlı yalan bir haber yapılıyor. Aleyhimde yapılan kasıtlı yalan haberlere ve iftiralara ne yazık ki ben alışığım ama daha vahimi bu sefer ki operasyonda yıpranan sadece ben değilim, Cumhuriyet Halk Partisidir. Ben bana yapılana kan kusar kızılcık şerbeti içtim der susarım ama partime gelecek en ufak bir zarar varsa kimse beni susturamaz ve sindiremez. Sonucu ne olursa olsun" dedi.

'BAŞKANLIĞIM SIRASINDA ÖTEKİLEŞTİRMEYLE MÜCADELE ETTİM'

Kılıçdaroğlu, Burcu Uysal'ın sözleriyle ilgili yaptığı değerlendirmede de şu ifadeleri kullandı:

"Benim DEM ya da herhangi bir partinin dışlanması ile ilgili bir görüşü, sözü savunmam mümkün olabilir mi? Genel başkanlığım sırasında ötekileştirmeye karşı mücadele etmedim mi? Genel başkanlığım sırasında yerel yönetimlerde temel ilkelerimiz başlıklı tüm teşkilata yollanan yedi maddeyi hatırlıyor musunuz? Bunun birinci maddesi neydi? Yönettiğiniz belediyede hemşerilerinizi inançları, kimlikleri, yaşam tarzları itibariye ötekileştirmeyiniz. Tüm vatandaşları kucaklayınız. Bunu ilke edinmiş, ilk madde yapmış bir kişi böyle bir ötekileştirmeyi kabul eder mi?"

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar