Kılıçdaroğlu, Yavaş ve İmamoğlu'nu yanına aldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li büyükşehir belediye başkanları ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu'nun yanında verilen bu fotoğraf Akşener'e cevap olarak yorumlandı. CHP kaynaklarından edinilen bilgilere göre Yavaş ve İmamoğlu'nun Akşener'i ziyaret edeceği iddiaları gerçeği yansıtmıyor.

Kılıçdaroğlu, Yavaş ve İmamoğlu'nu yanına aldı
Son Güncelleme: 4 Mart 2023 Cumartesi 13:52
4 Mart 2023 Cumartesi 13:48

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecine ilişkin açıklama yapmasının ardından, CHP’nin 10 büyükşehir belediye başkanı bugün partilerinin genel merkez binasına geldi. Bunun üzerine, CHP'li belediye başkanları saat 13.00'te başlayacak olağanüstü MYK toplantısı öncesi Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile görüştü.

ZİYARET SONRASI CHP'DEN AÇIKLAMA

Belediye başkanlarının ziyaretinin ardından CHP'den ilk açıkla geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun belediye başkanlarının genel merkezine ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamada, "Bugün 11 büyükşehir belediye başkanımızın 10'u sayın Genel Başkanımızı ziyaret ettiler. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız ziyaret edemedi deprem bölgesinde olduğu için. Genel Başkanımızın yanında olduklarını ifade ettiler." dedi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU İKİ BAŞKANLA ÖZEL GÖRÜŞTÜ

Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'li Büyük Şehir Belediye Başkanları toplantısı sonrasında, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile özel bir görüşme yaptığı öğrenildi.

“DEMOKRASİ YOLUNDA MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, parti genel merkez binasına gelişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Neler söyleyeceğimiz belli. Genel Başkanımızı destekliyoruz. Fikrimizde en ufak bir değişiklik olmadı. Demokrasi yolunda mücadeleye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Bir gazetecinin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in acıkmalarını sorması üzerine Büyükerşen, “Talihsizlik” yanıtı

“CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ, GENEL BAŞKANIMIZ KEMAL KILIÇDAROĞLU OLACAKTIR”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise "Genel Başkanımızla görüşeceğiz. Bizim kararımız başından beri ortak karar alıyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır. Tam desteği kendisine vereceğiz bugün. İnanıyorum ki sonuç istediğimiz gibi olacak. Her şey çok güzel olacak" diye konuştu.

“'EKREM BEY VE MANSUR BEYİ GÖREVE DAVET EDİYORUM' AÇIKLAMASI BANA GÖRE ÇOK YANLIŞ, DÜŞÜNDÜRÜCÜ”

Yine bir gazetecinin Akşener’in açıklamalarını sorması üzerine ise Albayrak, "Anlayamadım, biz de bir anlam veremedik, üstelik de açıklamalarındaki 'Ekrem Bey ve Mansur Beyi göreve davet ediyorum' açıklaması bana göre çok yanlış, düşündürücü. Sanıyorum bugün temaslardan sonra bazı şeyler daha netleşecek diye düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Toplantıya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu katıldı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise deprem nedeniyle toplantıya katılmadı.

İKİ BAŞKANLA ÖZEL GÖRÜŞME

Kemal Kılıçdaroğlu toplantı sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş ile özel bir görüşme yaptığı öğrenildi.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar