Kılıçdaroğlu: AYM bir karar aldı, ama hala içeride bu mudur adalet?

Grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, AYM'nin Ömer Faruk Gergerlioğlu kararı hakkında, "AYM bir karar aldı, 'serbest bırakın' dedi. Ama hala içeride. Bu mudur adalet?" dedi.

Kılıçdaroğlu: AYM bir karar aldı, ama hala içeride bu mudur adalet?
Son Güncelleme: 6 Temmuz 2021 Salı 14:27
6 Temmuz 2021 Salı 13:55

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor. Sözlerine "Son günlerde garip bir tartışma var" diye başlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Önce kendi ailemize seslenmek zorundayız. Bunu herkesin bilmesi lazım. Mustafa Kemal Atatürk'ten bu yana CHP'de genel başkanlık yapmış herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Türkiye'nin bu kadar derdi varken, bu kadar büyük rezaletler yaşanırken, olayı başka bir tartışma atmosferine çekmek hem partiye ihanettir, hem Türkiye'ye ihanettir Zaten iktidar simsiyah. Yozlaşmış bir yönetim var. Oyumuzu kime verelim, CHP. CHP de onlar gibi..." Hayır efendim. CHP tertemiz bir partidir. Verilmeyecek hiçbir hesabımız yoktur" ifadelerini kullandı.

Milletvekilliği düşürülen ve hapis cezası verilen ancak daha sonra Anayasa Mahkemesi'nin "tahliye kararı" verdiği Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında konuşan CHP lideri, "Ömer Faruk Gergerlioğlu bir tweeti paylaştı diye, evinden ayakkabısını giymesine fırsat verilmeden karakola götürüldü. AYM bir karar aldı, 'serbest bırakın' dedi. Ama hala içeride. Bu mudur adalet?" dedi.

10 bin dolar alan siyasetçi tartışmasına değinen CHP lideri, "Biz diyoruz ki kim, her ay 10 bin dolar rüşvet alıyor açıklayın, mahkemeye verin diyoruz. Yapamıyorlar, ortaklar" diye konuştu.

"Boğaziçi Üniversitesi sanki onun özel hapishanesi" diyen Kılıçdaroğlu, "Öğrenci istemiyor, akademisyen istemiyor, çalışanlar istemiyor. Beyfendi içeride 'özgürüm' diyor. Kendi hapishaneni kendin yaptın. Böyle bir akademisyen olabilir mi? Özgürlüğü, bilimi, adaleti savunacak. Bir kişinin talimatıyla hareket ediyor. Bir kişinin talimatıyla hareket ediyorsa o akademisyen değildir" ifadelerini kullandı

Yorumlar