Kendisini tehdit eden eski eşinden biber gazı sıkarak kurtuldu

. Samsun'da yaşayan Havvanur Akar bir aracın arkasına saklanarak kendisini bekleyen eski eşinden, biber gazı sıkarak kurtuldu. Yaklaşık üç yıldır eski eşinden tehditler alan Akar uzaklaştırma kararı aldırmasına rağmen korkuyla yaşıyor. O anları da cep telefonuyla kaydeden Akar, "Bugün biber gazı sıkarak kurtuldum, yarın ne olacak? Ben ölünce bir anlamı yok" diyerek adalet beklediğini ifade etti.

Kendisini tehdit eden eski eşinden biber gazı sıkarak kurtuldu
Son Güncelleme: 11 Ağustos 2023 Cuma 16:51
11 Ağustos 2023 Cuma 16:45

Samsun'da Havvanur Akar bir aracın arkasına saklanarak kendisini bekleyen eski eşinden biber gazı sıkarak kurtuldu. O anları da cep telefonuyla kaydeden Akar, "Bugün biber gazı sıkarak kurtuldum, yarın ne olacak? Biber gazım sürekli yanımda ama buna mahkum olmak istemiyorum. Bir kadın olarak öldürülmeden sesimi duyurmak istiyorum. Adalet ben sağken yerini bulsun, ben ölünce bir anlamı yok" dedi.

yeni-proje-11.jpg

'SESİMİ DUYUN'

Sabah işe giderken Çakırgül'ün evinin önünde beklediğini fark eden Akan, "Hala devam eden bir karar var. Ben bugün biber gazı sıkarak kurtuldum, yarın ne olacak? Biber gazım sürekli yanımda ama buna mahkum olmak istemiyorum. Bir kadın olarak öldürülmeden sesimi duyurmak istiyorum. Adalet ben sağken yerini bulsun, ben ölünce bir anlamı yok. Sizden rica ediyorum, bu kişi tutuklansın. Ben bu kişinin tutuklanmasını istiyorum. Artık sesimi duyun" dedi.

2 AYLIK BEBEĞİM KARNIMDAYKEN...'

Eski eşi tarafından şiddet gördüğü için bebeğini düşürdüğünü belirten Akan, "40 günlük evliyken şiddete maruz kaldım, kolum alçıya alındı. Alçıya aldıklarında orada 'düştüm' dedim çünkü eşim askeri personeldi ve silahı vardı, beni tehdit ediyordu. Günler geçmeden beyaz eşyalarımı kumar borcuna sattı. Ben bir bahane ile Samsun'a geldim, boşanmak istediğimi söyledim ama 2 aylık hamile olduğumu öğrendim. Bana düzeleceğini söyledi, onu affettim.

Erzurum'a geri gittim, 2 aylık bebeğim karnımdayken bana tekme attı ve düşük yaptım, bebeğimi kaybettim. Daha sonra ailemi arayıp beni kurtarmalarını istedim. 4 ay evli kaldım, 2 yıl sürede boşanabildim çünkü boşanmıyordu.

2022 Kasım'da boşandım ancak ne tacizi ne tehdidi hiç bitmedi. İşten çıktığım zamanlar taciz etti. Savcı tüm bunları delil yetersizliği olarak gördü. Benim adıma sosyal medya hesapları açtı, evliyken birlikte çekildiğimiz başörtüsüz ve gecelikli fotoğraflarımı yayınladı, numaramı paylaştı. Yetersiz delil denilen şey benim hayatım. İş yerinde, evimin önünde karşıma çıkıyor. Ben öldürülmek istemiyorum, ben yaşamak istiyorum" dedi.

 

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar