Katliam yapan anneanneden şoke eden ifade!

Ankara'nın Mamak ilçesi Küçükkayaş Mahallesindeki evinde önceki gün tartıştığı kızı Meryem Atsak (23) ile iki torununu öldürdüğü iddia edilen, daha sonra ise intihar girişimde bulunan anneanne Öznur Aydın, yoğun bakımdaki tedavisinin ardından olaya ilişkin polise ifade verdi.

Katliam yapan anneanneden şoke eden ifade!
Son Güncelleme: 9 Temmuz 2021 Cuma 15:23
9 Temmuz 2021 Cuma 15:18

Damadı ile sorunları olan kızı Meryem Atsak'ın tabancayla torunları 9 aylık Merve ve 3 yaşındaki Ömer İsmail'i öldürdükten sonra intihar ettiğini ileri süren Öznur Aydın, kendisinin de bu görüntüye dayanamayarak intihar girişiminde bulunduğunu iddia etti.

Sabah'ın haberine göre; Ankara'nın Mamak ilçesi Küçükkayaş Mahallesi'ndeki evinde tartıştığı kızı Meryem Atsak'ı (23), 9 aylık Merve ve 3 yaşındaki Ömer adındaki iki torununu öldürdüğü iddia edilen anneanne intihar girişiminde bulunmuştu. Yoğun bakımdaki tedavisi tamamlanan anneanne Öznur Aydın ilk ifadesini verdi.

ÖNCE FARE ZEHRİNİ DENEMİŞLER

Aile içi sorunları nedeniyle baba ocağına çocukları ile beraber gelen Meryem Atsak annesi ile konuşarak evde bulunan fare zehri ile intihar etmeye karar verdi. Çocuklarda yetim kalmasın diye onları da zehirleme kararı alındı.

Anne Meryem önce Merve'ye ait biberon ile Ömer'in içeceğinin içine fare zehri koydu ardından da kendileri de fare zehrini içerek etkisini göstermesi için bir süre bekledi.

Fare zehri etkili olmaması üzerine Meryem Atsak babasına ait ruhsatsız tabancayla 9 aylık Merve ve 3 yaşındaki Ömer İsmail'i ateş ederek öldürdükten sonra aynı silahla intihar etti. Öznur Aydın, kendisinin de bu görüntüye dayanamayarak intihar girişiminde bulunduğunu söyledi.

BARUT İZİ ORTAYA ÇIKARACAK

Ankara Asayiş Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ile Olay Yeri İnceleme ekipleri evde detaylı incelemede bulundu. Evde delil olabilecek tüm materyallar ile olayda kullanılan silah balistik incelemeye gönderildi.

Öznur Aydın'ın iddialarını silah üzerinde yapılan inceleme ve adli tıp kurumunda gelecek rapor belirleyecek. Meryem Atak'ın silah ile atış yapıp yapmadığı elinde ve kolundaki barut izine bakılacak. Anne ve çocukların ölüm pozisyonları detaylı şekilde incelenecek.

NE OLMUŞTU?

Ankara'nın Mamak ilçesinde tartıştığı kızı ile iki torununu silahla vurarak öldürdüğü iddia edilen ve daha sonra da intihar girişiminde bulunan kadın, hastanede polise verdiği ilk beyanında torunlarını kızının vurduğunu ileri sürmüştü.

Edinilen bilgiye göre, dün Mamak ilçesi Küçükkayaş Mahallesi'ndeki evinde tartıştığı kızı Meryem Atsak (23), biri 9 aylık, diğeri 3 yaşındaki iki torununu öldürdüğü iddia edilen, daha sonra ise intihar girişimde bulunan Ö.A, yoğun bakımdaki tedavisinin ardından olaya ilişkin polise beyanda bulundu.

Damadı ile sorunları olan kızı Meryem Atsak'ın babasına ait ruhsatsız tabancayla torunları 9 aylık Merve ve 3 yaşındaki Ömer İsmail'i ateş ederek öldürdükten sonra aynı silahla intihar ettiğini ileri süren Ö.A, kendisinin de bu görüntüye dayanamayarak intihar girişiminde bulunduğunu iddia etti.

Hayati tehlikeyi atlatan ve hastanede polis gözetimi altında tedavisi süren şüphelinin, taburcu edildikten sonra ifade işlemleri için emniyete götürüleceği öğrenildi. Polisin olayla ilgisi çalışması sürüyor.

 

Yorumlar