Sinan Ateş'in eşi davanın kilit ismini açıkladı: Katili herkes biliyor, bu bir siyasi cinayet!

Ankara’da motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş cinayetin kilit isminin Serdar Öktem olduğunu iddia ederek, "Bir türlü telefonundaki şifre kırılamıyor, ne hikmetse. “ Bence katili herkes biliyor. Bunu bu devletin, şerefli, namuslu hakimleri, savcıları, polisleri görevini hakkıyla yerine getirecek" dedi.

Sinan Ateş'in eşi davanın kilit ismini açıkladı: Katili herkes biliyor, bu bir siyasi cinayet!
Son Güncelleme: 10 Nisan 2024 Çarşamba 13:31
10 Nisan 2024 Çarşamba 13:28

30 Aralık 2022’de Çankaya’da silahlı saldırı sonucu öldürülen Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in iddianamesi cinayetin üzerinden 1 yıl 3 ay geçmiş olmasına rağmen hala hazırlanmadı. Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, “Bence katili herkes biliyor. Bunu bu devletin, şerefli, namuslu hakimleri, savcıları, polisleri görevini hakkıyla yerine getirecek, ben başka kimseden bir şey beklemiyorum” dedi.

Sözcü’den İpek Özbey’e konuşan Ayşe Ateş, “Görevi bıraktığından itibaren Ülkü Ocakları mensupları, yöneticileri tarafından sistematik olarak itibarsızlaştırma politikası, tehditler, hakaretler, FETÖ’cülükle, hırsızlıkla suçlandı, tamamen gerçek dışı, hiçbiri ispatlanamamış iftiralar ve tehditlerle yaşadık biz görevi bıraktığından beri” diye anlattı.

"HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ DAVRANMALARI ÇOK İNCİTTİ"

Kırgınlıkları olduğunu söyleyen Ayşe Ateş, “Ben insanım deyip, kendine bu sıfatı layık görüp de bu işe ses çıkarmamak, bilip de hiçbir şey söylememek, sanki hiçbir şey olmamış gibi yapmaları… Bir insan öldürüldü İpek Hanım. Hiçbir şey olmamış gibi davranmaları çok incitti. Ama şu anda geldiğim noktada hiç kimseden hiçbir şey beklemiyorum, sadece olması gereken olsun, adalet yerini bulsun” diye konuştu.

Ayşe Ateş, “Kızlarıma ‘Babanızın katili yakalandı, cezaevinde’ diyebilmek istiyorum. Çocuklarım korkmadan uyumaya başlasın istiyorum” dedi.

“BEN KİM OLDUKLARINI BİLİYORUM AMA...”

Ayşe Ateş sözlerinin devamında da şöyle konuştu:

“Bence katili herkes biliyor. Bunu bu devletin, şerefli, namuslu hakimleri, savcıları, polisleri görevini hakkıyla yerine getirecek, ben başka kimseden bir şey beklemiyorum. Kimseden bana yandaşlık yapmasını da istemiyorum. Herkes görevini hakkıyla yerine getirsin, onlar söylesin. Ben kim olduklarını biliyorum, ama somut olarak delilleri gösteremem. Bunu ortaya koyacak olan kurumlar, kişiler, şahıslar var. Hatta benim bilmediklerimi de bulsunlar ve ortaya koysunlar."

“SERDAR ÖKTEM, BU DAVADA KİLİT İSİM”

Tedirginliğimiz var mı, çok büyük tedirginliğimiz var. Bu kadar sessizlik, iddianamenin bu kadar uzun zamandır çıkmaması, “Acaba deliller karartılacak mı” hissi uyandırıyor. Serdar Öktem hastalanıp, hastaneye götürülünce üst düzey bir yöneticiyle görüştüğü iddiası var. Bunlar tabii ki duyduğumuzda tedirgin ediyor. Serdar Öktem, bu davada kilit isim. Efendim bir türlü telefonundaki şifre kırılamıyor, ne hikmetse.

“MHP’DEN HİÇBİR ŞEY BEKLEMİYORUM”

Cumhurbaşkanına davanın çözülmesi için çağrıda bulunan Ayşe Ateş, “MHP’den hiçbir cevap da beklemiyorum, hiçbir şey beklemiyorum.”

"GÜPEGÜNDÜZ SOKAK ORTASINDA ÖLDÜRMEYE KİM CESARET EDER?"

Ayşe Ateş, “Bu siyasi bir cinayet çok açık. Ülkü Ocakları Genel Başkanı’nı güpegündüz sokak ortasında öldürmeye kim, nasıl cesaret eder, sorgulanması gereken bu” diye isyan etti.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar