Taksiciyi katleden saldırgandan skandal ifade! Katil cinayeti neden işlediğini açıkladı

İzmir'de kendisini soğukta üşümesin diye aracına alan taksiciyi silahla öldüren D.A.’nın ifadesi ortaya çıktı.

Taksiciyi katleden saldırgandan skandal ifade! Katil cinayeti neden işlediğini açıkladı - Sayfa 1

İzmir'de aracına bindiği taksiciyi silahla öldürüp parasını gasp eden zanlı, ifadesinde olayın planlı olmadığını öne sürdü.

1 7
 
Taksiciyi katleden saldırgandan skandal ifade! Katil cinayeti neden işlediğini açıkladı - Sayfa 2

İzmir'in Gaziemir ilçesinde taksi şoförü Oğuz Erge (44), dün saat 03.30 sıralarında Buca Gediz Mahallesi'nden kapüşon ve cerrahi maske takan ve Gaziemir'e gideceğini belirten D.A'yı (19) aracına aldı. D.A'nın arka koltuktan tabancayla 3 el ateş ettiği Oğuz Erge, ağır yaralı olarak kaldırıldığı İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

2 7
 
Taksiciyi katleden saldırgandan skandal ifade! Katil cinayeti neden işlediğini açıkladı - Sayfa 3

Erge'nin üzerindeki ve aracındaki para ve eşyayı alarak kaçan şüpheli D.A, polisin olay yeri ve çevresindeki 70 güvenlik kamerasının kaydettiği yaklaşık 110 saatlik görüntüyü incelemesiyle Buca'da saklandığı adrese düzenlenen operasyonla yakalandı.

3 7
 
Taksiciyi katleden saldırgandan skandal ifade! Katil cinayeti neden işlediğini açıkladı - Sayfa 4

"GASP AMACIYLA TAKSİYE BİNMEDİM OLAY SPONTANE OLDU"

Gözaltına alınan zanlının üzerinde suç aleti tabanca, kovanlar ve gasbettiği para, telefon ve kulaklık ele geçirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan D.A, adliyeye sevk edildi. Şüphelinin ifadesinde, gasp amacıyla taksiye binmediğini, olayın spontane olarak gerçekleştiğini söylediği öğrenildi.

4 7