Kars'ın Sarıkamış ilçesinde teleferik arıza yaptı!

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde teleferik arıza yapması sonucunda 80 kişi mahsur kaldı. Kars AFAD Müdürü Oktay Aygan mahsur kalan 80 kişinin kurtarıldığını açıkladı.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde teleferik arıza yaptı!
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:00
30 Aralık 2018 Pazar 15:40

Bugün saat 13.00 sıralarında Sarıkamış Kayak Merkezi'nde, zirveye yakın noktada, lift hattında arıza meydana geldi. Telesiyejlerdeki onlarca kişi, zirvedeki istasyona yaklaşık 50 metre kala inip, zirveden aşağı kaymaya hazırlanırken meydana gelen arızayla şaşkınlık yaşadı. Aniden duran telesiyejlerde mahsur kalanlar, sistemin çalışmasını bekledi. Ancak dakikalar ilerledikçe, mahsur kalanların endişesi arttı. Çocuklarıyla gelen aileler ise daha fazla endişelendi. Karlı kaplı bölgede zaman geçtikçe mahsur kalanlar üşümeye başladı.

Arızanın giderilmesi geciktikçe bazı kişiler, önce kayak takımları aşağı attı, sonra kendileri atladı. Bu kişiler tekrar takımlarını takıp, oteller bölgesine kayarak ulaştı. Yaklaşık 2 saat sonra jandarma ekipleri de bölgeye kar motorlarıyla ulaştı. 2,5 saat sonra ise arıza giderildi. 

Mahsur kalanlar kurtarıldı

Kars AFAD Müdürü Oktay Aygan, Cıbıltepe Kayak Merkezi'ndeki telesiyej hattında mahsur kalan yaklaşık 70-80 kişinin kurtarıldığını bildirdi. Öte yandan, Kars Valisi Türker Öksüz: Arızaya kısa sürede müdahale edildi. Sağlık sorunu yaşayan vatandaşımız bulunmuyor.

Yaşanan arıza nedeniyle 2 buçuk saat soğukta mahsur kalan bazı vatandaşlar yetkililere ulaşamadıkları için sitem ederken bazı vatandaşlar da "Olur böyle şeyler, insanlık hali arıza olur hemen panik yapmayın" diyerek durumu sükunetle karşıladı

 

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar