İzmir'de büyük site yangını!

İzmir Narlıdere'de 4 bloklu bir sitenin 8 katlı binasında çıkan yangına müdahale sürüyor. Bina sakinleri ekiplerce tahliye ediliyor. Olay yerine giden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, yangında kimsenin hayatını kaybetmediğini ve yangının çıkış nedeni olarak sitenin 2. katında yer alan bir dairede bulunan elektrik kontağından kaynaklandığını ifade etti.

İzmir'de büyük site yangını!
Son Güncelleme: 28 Nisan 2023 Cuma 00:35
28 Nisan 2023 Cuma 00:25

Yenikale Mahallesi'ndeki 4 bloklu sitenin 8 katlı binasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

'ALEVLER KISA SÜREDE BÜTÜN BİNAYI SARDI'

Olay yerine çok sayıda itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekibi sevk edildi, Orman Bölge Müdürlüğüne ait arazöz, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı TOMA'lar ile AFAD ve UMKE ekipleri de yönlendirildi.

 

 

Yangında zaman zaman patlama sesleri duyulurken, bina sakinleri ekiplerce tahliye edildi.

Ekipler yangını kontrol altına almaya çalışıyor.

 

 

'BALKONDAN ATLAYARAK YARALANANLAR VAR'

Yangının 40 daireyi etkilediğini belirten Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, "Panikle balkondan atlayarak yaralananlar var" dedi.

'CAN KAYBI YOK'

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, yangının çıkış nedeniyle ilgili henüz bir bilginin bulunmadığını söyledi.

Engin, "Şu ana kadar can kaybı bilgisi yok, inşallah olmayacak. Bizim bulunduğumuz bölgedeki ambulanslara ulaşan bir şey yok." dedi.

'BLOKLARDAN BİRİ TAMAMEN YANDI'

Olay yerine gelen İzmir Valisi Selim Köşger de "Can kaybı ve yaralımız yok. Ekiplerin müdahalesi, sürüyor" açıklamasını yaptı.

Sitedeki bloklardan birinin tamamen yandığını belirten Köşger;

'Diğer bloklara sirayet etmeden söndürmeye çalışıyoruz, "Yangının diğer bloklara sirayet etmesini engellemeye çalışıyoruz. İnşallah o diğer bloklara sirayet etmeden söndüreceğiz. Sevindirici olan şu, site yöneticisi yangın başladıktan sonra aşağı yukarı tüm sakinlerini tahliye etmiş. İçeride canlı olmadığına dair bir bilgi elimizde var şu anda. Dolayısıyla herhangi bir can kaybı olmadan yangını atlatacağımızı düşünüyoruz.' dedi.

Köşger, yangının neden çıktığına dair netleşen bir bilgi olmadığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir patlama ve parlamadan bahsediliyor. İlerleyen zamanlarda yapılan tetkiklerle anlaşılacaktır. Ama bina çelik konstrüksiyon ve ahşap karma olduğu için çok seri şekilde yayılmış. Bir de sert bir rüzgar var, söndürmekte zorluk çekiliyor. İnşallah en kısa sürede söndürüp başka bir bloğa zarar vermeden sonlandırmaya çalışıyor arkadaşlar. Hastanelerde herhangi bir yaralı da yok şu an itibarıyla, çok şükür can kaybı olmadan atlatacağız umarım." ifadelerini kullandı.

'DİĞER BİNALARA SIÇRAMA İHTİMALİ YOK'

 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de "Çok şükür yangında can kaybı ya da binada mahsur kalan yok. Büyük ölçüde kontrol altına alındığını, diğere binalara sıçrama ihtimalinin olmadığını söyleyebiliriz" dedi.

Soyer, dairelerdeki patlamalara ise tüplerin sbep olduğunu söyledi.

 

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar