Bakan Uraloğlu müjdeyi verdi! İstanbul'da 2 yeni metro hattı açılacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Bakırköy-Bahçelievler-Kirazlı Metro Hattı'nı 10 Mart'ta, Arnavutköy ile İstanbul Havalimanı arası 14 kilometrelik metro hattını da bu ay içinde hizmete açacağız" açıklamalarında bulundu.

Bakan Uraloğlu müjdeyi verdi! İstanbul'da 2 yeni metro hattı açılacak!
Son Güncelleme: 5 Mart 2024 Salı 14:00
5 Mart 2024 Salı 13:56

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, dünkü kabine toplantısı sonrasında gazetecilerin ulaştırma projelerine ilişkin sorularını yanıtladı.

İstanbul ve Ankara'da açılış hazırlığı yapılan metro ve ulaştırma hatlarına ilişkin bilgi veren Uraloğlu, "Bakırköy-Bahçelievler-Kirazlı Metro Hattı'nı muhtemelen 10 Mart'ta, Arnavutköy ile İstanbul Havalimanı arası 14 kilometrelik metro hattını da bu ay içinde açacağız. Ankara'da Nallıhan Kuş Cenneti'nin olduğu yerde Çayırhan Köprüsü ve Tüneli'ni bu ay içinde açacağız." dedi.

Irak ile Kalkınma Yolu Projesi'ne ilişkin her düzeyde görüşmelerin sürdüğünü belirten Uraloğlu, "Projeye ilişkin detaylar önümüzdeki ay Cumhurbaşkanı'mızın ziyaretinde netleşecek. Her düzeyde, gerek bakanlar gerekse genel müdürler düzeyinde konuşuyoruz. İyi ilerliyor, görüşüyoruz. İki hafta önce bir heyetimiz oradaydı. Orası çok sıcak ama bir o kadar da zor. Cumhurbaşkanı'mızın ziyaretinden sonra aşama katedeceğiz."

Zengezur Koridoru'nun Türkiye tarafındaki inşaat hazırlığına da değinen Bakan Uraloğlu, Orta Koridor'un bir parçası olarak projeye verdikleri öneme dikkat çekerek, "Zengezur Koridoru'nun devamı olan Dilucu-Iğdır-Kars Hattı'na bu sene inşallah kazmayı vuracağız. Bu ay yetişmeyecek, zorlamıyoruz. Oranın ihalesini yaptık." şeklinde konuştu.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar