AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum: İstanbul'a yeni üretim alanları kazandıracağız

AK Parti İBB Başkan adayı Murat Kurum, İSTOÇ Ticaret Merkezi'nde konuştu. Kurum, İstanbul ticaretinin kalbi İSTOÇ'ta esnafla birlikte çalışarak mevcut sorunlarının çözüleceğini ve artan İstanbul trafiğine de çözümler üreteceklerinin altını çizdi. Murat Kurum ayrıca yeni üretim ve pazarlama alanlarını da yaygınlaştıracaklarını kaydetti.

AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum: İstanbul'a yeni üretim alanları kazandıracağız
Son Güncelleme: 9 Ocak 2024 Salı 15:23
9 Ocak 2024 Salı 15:20

AK Parti İstanbul Büyüşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstoç Ticaret Merkezi'nde açıklamalarda bulundu... 

Kurum'un açıklamalarından önemli satır başları şöyle:

"İSTANBUL'UN TRAFİK YÜKÜNÜ AZALTACAK LOJİSTİK MERKEZLER KURACAĞIZ"

"Burası Türkiye’nin en büyük toptancı merkezi. 7 bin 200 iş yeriyle birlikte İstanbul ticaretinin %8-9’u buradan yapılıyor. Burası sadece İstanbul’u ilgilendirmiyor. Anadolu’da üretim yapan üreticilerimiz ürünlerini getirip buradan pazarlıyorlar ve dünyaya buradan ihracat yapıyorlar.

İstanbul'umuzun trafik yükünü azaltacak lojistik merkezler kuracağız.

İstanbul'un nüfusunu çoğaltmak niyetimiz yok. Mevcuttaki sıkışıklığı şehrin çeperlerine yaymak zorundayız. 

'İSTANBUL'A YENİ ÜRETİM ALANLARI KAZANDIRACAĞIZ'

Yeni üretim alanlarını, pazarlama alanlarını da İSTOÇ da olduğu gibi yaygınlaştıracağız. Sadece İSTOÇ esnafıyla çalışmayacağız. 

Gençlerimize iş yeri açma, iş yerlerinde çalışma imkanları sunacağız.

İstanbul zaten ticaretin, ekonominin öncüsü. Her gittiğimiz yerde bu talepleri ve istekleri alıp not ediyoruz. Hep birlikte düşünüyoruz, hep birlikte karar alıyoruz. Her gittiğimiz yerde de şunu söylüyoruz. İstanbul'a yeni eserler kazandıracağız.

İstanbul'da değişim zamanı gelmiştir. 16 milyon İstanbullu'nun kardeşi olacağız. Bu çalışmaları hep birlikte yapacağız. Sadece İstanbul diyeceğiz. Tek gündemimiz İstanbul olacak. 

Kaybolan bir 5 yıldan bahsediyoruz. Yatırım yapılmadan geçen 5 yıldan bahsediyoruz. İstanbullular bizi çalışırken görecek. Bugünkü ziyaretimiz gibi ziyaretlerimizi yapacağız.

SORU-CEVAP

"BİZİM RAKİBİMİZ İSTANBUL'A KARŞI OLAN İLGİSİZLİK"

Öncelikle kendisine başarılar diliyorum. İstanbul'un sorunları var. Özne İstanbul olmalı. Rakibimiz İstanbul'a karşı olan ilgisizliktir. Rakibimiz 16 milyon İstanbullu'ya söz verip de gerçekleştirmeyen yönetim anlayışıdır. Biz sadece İstanbul'a ve meselelerine odaklanacağız. Bizi İstanbullular polemik içinde görmeyecek. Tüm İstanbullularla birlikte mutlu, huzurlu, güvenli, kızlarımızın kadınlarımızın güvenle evine gideceği bir belediye anlayışını sergileyeceğiz. İstanbullularla birlikte değiştireceğiz.

Mevcut yönetim bizim yaptığımız hizmetten rahatsız. Bunlara odaklanacaklarına işlerine odaklansalar sorun kalmayacak.

İstanbul'un 39 ilçesinde bir proje gerçekleştirmişiz. Deprem olmuş, 3 ayda 180 bin konutun inşasına başlamışız. Tüm dünyada örneği yok. Deprem olmuş bir tane TOKİ konutunda yaşayan vatandaşımızın burnu bile kanamamış. Biz milletimize ne söz verdiysek o sözü hep tuttuk.

(İBB yönetimi) Bu irade mi bizi eleştirecek. Dönüp aynaya bakacaksınız. İş bilenin kılıç kuşananın. Biz eserlerimizle, hizmetlerimizle konuşacağız. Vatandaşa ne söz verdiysek tuttuk, tutmaya devam edeceğiz.

Bizim sosyal konutla ilgili sözleşmelerimiz bellidir. TOKİ Başkanlığımızın uygulaması hep vatandaşımızın lehine olmuştur. TOKİ'de oturan vatandaşlara sorun memnunlar mı? Biz TÜFE'ye gelen artışları yansıtmadık. Nasıl kirada düzenleme yaptıysak sosyal konutta da yaptık.  

TOPLU ULAŞIMA ZAM

Toplu ulaşıma zamla ilgili bir gündemimiz yok. Bırakın zam yapmayı biz trafiği azaltmak istiyoruz. Biz sosyal medya belediyeciliği yapmayacağız.

İstanbul'da tek bir riskli yapı kalmayana kadar belediyelerimizle, vatandaşlarımızın rızasına dayanarak çalışacağız. 

"İSTANBUL'UN GÜCÜNÜ İSTANBUL İÇİN KULLANACAĞIZ"

İstanbul medeniyetimizin gözbebeği. İstanbul'un değerine değer katacağız. Bunun için çalışmamız lazım. İstanbul'un bütçesi kendine yeter. Yeter de artar. İstanbul'un gücünü İstanbul için kullanacağız, geleceğimiz için kullanmayacağız. 

Veremeyeceğiz bir cevabımız yok. Herkes de nasıl bir çalışma anlayışımız olduğunu bilir. Bu anlayışla hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. 

İstanbul'un en büyük sorunu mevcut yönetimin İstanbul'a karşı ilgisizliği. İSTOÇ'un sorunu mu var, kadınlarıni gençlerin sorunları mı var, bunları karşılayacaksınız. Sadece İstanbul'a yoğunlaşacağız. İstanbul basamak olmaz. İstanbul'u gelecek için basamak olarak kullanamazsınız.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar