İsrailli rehinelerin ailelerinden Erdoğan'a mektup: Bu krize müdahale edin

İsrailli rehinelerin ailelerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdığı ortaya çıktı. Ailelerin ortak imzaladığı mektuptaki "Bu krize müdahale edin" ifadeleri dikkat çekti.

İsrailli rehinelerin ailelerinden Erdoğan'a mektup: Bu krize müdahale edin
Son Güncelleme: 17 Kasım 2023 Cuma 13:22
17 Kasım 2023 Cuma 13:19

İsrail'in 7 Ekim'de başlattığı Gazze'ye saldırılarında 42'nci güne girildi.

İsrail'in bombalamalarında 11 binden fazla Filistinli hayatını kaybederken, 30 binden fazla yaralı bulunuyor.

NETANYAHU'YA GÜVEN AZALDI

İsrail ordusu, rehineleri kurtarma amacıyla karadan girdiği bölgede ilerleme kaydedemezken, Hamas'ın rehineler için pazarlıkları devam ediyor. Uzmanlar İsrail'de Netanyahu'ya olan güvenin ise azaldığını açıkladı.

Sivilleri katleden Netanyahu hükümeti, Hamas'ın rehinelerle ilgili yaptığı hiçbir pazarlığa yanaşmıyor. İsrailli aileler duruma tepkili

CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk'ün haberine göre; İsrailli rehinelerin ailelerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdığı ortaya çıktı.

"İNSANİ BİR MÜDAHALEDE BULUNMANIZI İSTİYORUZ"

Mektupta "insani bir yardımda bulunmanızı istiyoruz" ifadeleri yer aldı. İşte ailelerin imzalarının bulunduğu o mektup

"Ekselansları,

7 Ekim’de kaçırılan ve Hamas tarafından rehin tutulan rehinelerin ailesi olarak benzeri olmayan acı ve ızdıraba yol açan bu krize insani bir müdahalede bulunmanızı istiyoruz. Kaçırılmalarından beridir çocuklarımız, eşlerimiz ve yaşlı ebeveynlerimizle iletişim kuramıyoruz. Kendilerinden hiçbir haber alamadık.

Bölgenin büyük güçlerinden birinin lideri ve Orta Doğu'da geniş etkisi olan biri olarak büyük destekte bulunabileceğiniz eşsiz bir konuma sahipsiniz. Çocuklarımızın, kardeşlerimizin ve ebeveynlerimizin nerede olduklarını bilmiyoruz. Sağlık durumlarından ve hayatta olup olmadıklarından haberimiz yok. Korkunç bir acı altındayız. Sizin de bildiğiniz gibi zaman çok önemli. Her geçen saat rehinelerin durumunun kötüleştiğinden endişeleniyoruz.

Bu yüzden sizlere tüm gücünüzle rehinelerin hayatta olup olmadığını öğrenmeniz, tıbbi ihtiyaçlarını karşılamak için aracı olmanız ve derhal salıverilmelerini sağlamak için sizden insani bir istekte bulunuyoruz.

Saygılarımızla,

Rehineler ve kayıp aileler forumu adına

Meirav Lesham Gonen - Romi’nin annesi

Malki Shem-Tov, Ömer’in babası"

AİLELER NETENYAHU'NUN OFİSİNE YÜRÜMÜŞTÜ

Öte yandan, Hamas tarafından rehin alınan 50 kişinin yakınları, rehinelerin ne zaman bırakılacağına dair haber alamadıkları için İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Kudüs’teki ofisine yürüyüş yapmıştı.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar