Bahçeli'den Hamas-İsrail çatışmasına ilişkin açıklama: İsrail, Amerikalı dayılarına güvenmesin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hamas-İsrail çatışmasına ilişkin konuştu. Gazze'nin insanlık dışı bir muameleyle karşı karşıya bırakıldığını söyleyen Bahçeli ''İsrail'in aklını başına alması, Amerikalı dayılarına da güvenmemesi lazım.'' dedi.

Bahçeli'den Hamas-İsrail çatışmasına ilişkin açıklama: İsrail, Amerikalı dayılarına güvenmesin
Son Güncelleme: 14 Ekim 2023 Cumartesi 17:03
14 Ekim 2023 Cumartesi 17:01

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 19. Dönem Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Töreni'' sonrası açıklama yaptı.

Bahçeli'nin gündeminde 8. gününe giren İsrail-Hamas çatışmaları vardı.

''Gerçeği herkes görmeli, Filistin devleti kurulmalı.'' diyen Bahçeli, Gazze'nin insanlık dışı bir muamele ile karşı karşıya bırakıldığını ifade etti.

MHP lideri Bahçeli, bölgede barışın sağlanması için İsrail'e komşu ülkelerin bir siyasi birlik oluşturması önerisini de gündeme getirdi.

''HAÇLI SEFERİ'NİN YENİ BİR RUHU DOĞUYOR''

927 yıldan bu yana başlatılmış olan Haçlı Seferi'nin yeni bir ruhu doğuyor. Dünya ülkelerinin büyük bir bölümü İsrail'i teşvik ediyor diğer taraftan birçok mazlum inim inim inliyor. Cumhurbaşkanımız ateşkes için çalışıyor.  Cumhurbaşkanımızın çok yönlü diplomatik faaliyetlerini her aşamada tartışmasız desteklediğimizi ilan etmek istiyorum.

''İSRAİL'İN AKLINI BAŞINA ALMASI, AMERİKALI DAYILARINA GÜVENMEMESİ LAZIM''

Mısır, Ürdün, Suriye, Lübnan ve Filistin dahil olmak üzere barış huzur güvenlik siyasi birliğinin kısa süre içerisinde tesisi yolunda faaliyet göstererek Türkiye'nin uluslararası ilişkilerde önderlik yapma düşüncesine sahip olmasını arzuluyorum. Gerçeği herkes görmeli, Filistin devleti kurulmalı. İsrail'in aklını başına alması, Amerikalı dayılarına da güvenmemesi, Türkiye'nin etrafında kenetlenerek bu sıkıntıları aşabilmenin bir yolunu bulması lazım. Sorun Amerika ile İsrail arasındadır, sorunu çözecekse onlar çözecek.''

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar