İran: Gerekirse doğrudan İsrail'e füze atacağız

İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Fadavi, 'gerekli görüldüğü takdirde doğrudan Hayfa'ya füze saldırısı düzenlemeye hazır olduklarını' dile getirdi. İsrail'in Demir Kubbe savunma sistemi hakkında 'yalan söylediğini' de iddia eden Fadavi "Demir Kubbe'nin başarı oranı yüzde 30'dur" dedi.

İran: Gerekirse doğrudan İsrail'e füze atacağız
Son Güncelleme: 23 Ekim 2023 Pazartesi 13:02
23 Ekim 2023 Pazartesi 12:58

ABD'nin 'İran'a karşı adım atabiliriz' mesajları sonrası Tahran'dan dikkat çeken bir mesaj geldi. İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Ali Fadavi, Tel Aviv yönetimine 'doğrudan çatışma' uyarısında bulundu. Fadavi, 'gerekli görüldüğü takdirde doğrudan Hayfa'ya füze saldırısı düzenlemeye hazır olduklarını' söyledi.

Tahran Üniversitesi'nde açıklamalarda bulunan Fadavi, İran'ın İsrail'e karşı 'doğrudan harekete geçmesine' ilişkin bir soruyu şöyle yanıtladı:

"Bazıları, pratik eylemi Hayfa'ya doğrudan füze atmak olarak görüyor. Bu, gerekirse tereddütsüz bir şekilde yapılacaktır."

1-012.jpgİran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Ali Fadavi

'DEMİR KUBBE BİZİ DURDURAMAZ' MESAJI

ABD-İsrail ilişkilerine değinen Fadavi "Amerika, İsrail'i kendi güvenliği için yarattı ve eğer kendini güvende hissetmiyorsa onu kolaylıkla feda edebilir" diye ekledi. İsrail Savunma Kuvvetleri'nin, Demir Kubbe savunma sistemi hakkında 'yalan söylediğini' de iddia eden Fadavi, "Demir Kubbe'nin başarı oranı yüzde 30'dur" dedi.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar