Irak'taki sel felaketinde can kaybı artıyor: 8 şehirde tatil ilan edildi

Irak'ta 2 gündür etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde can kaybı 4'e yükseldi. Yetkililer Bağdat, Erbil, Duhok, Kerkük, Musul, Vasıt, Anbar ve Diyala kentlerinde sel nedeniyle resmi tatil ilan edildiğini duyurdu.

Irak'taki sel felaketinde can kaybı artıyor: 8 şehirde tatil ilan edildi
Son Güncelleme: 20 Mart 2024 Çarşamba 14:13
20 Mart 2024 Çarşamba 14:12

Irak'ın kuzeyinde 2 gündür etkili olan kuvvetli yağışlar hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde can kaybı giderek artıyor.

CAN KAYBI 4'E YÜKSELDİ

Sel felaketinden en çok etkilenen Duhok kentinde hayatını kaybedenlerin sayısı 2’den 4’e yükseldi. Duhok Sivil Savuma Müdürlüğü Sözcüsü Albay Bivar Abdülaziz yaptığı açıklamada, sel nedeniyle yaralanan bir kişinin kaldırıldığı hastanede kurtarılamadığını, 15 yaşında bir çocuğun ise elektrik çarpması sonucu hayatını kaybettiğini bildirdi.

Ülkenin güney kesiminde de şiddetli yağışlar etkili oldu. Zikar kentine bağlı el-Rifai ilçesinde bir evin şiddetli yağış nedeniyle çökmesi sonucu bir kadın ağır yaralandı.

8 KENTTE RESMİ TATİL

Valilikler tarafından yapılan açıklamalarda Bağdat, Erbil, Duhok, Kerkük, Musul, Vasıt, Anbar ve Diyala kentlerinde hava muhalefeti nedeniyle resmi tatil edildiği bildirildi. Açıklamada, tatilin belediye kurumları ile güvenlik güçlerini kapsamadığı aktarıldı.

 

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar