İngiltere'de Filistin krizi: İçişleri Bakanı görevden alındı

İngiltere'de, Filistin'e destek gösterilerine karşı tutumuyla tartışmalara neden olan İçişleri Bakanı Suella Braverman görevinden alındı.

İngiltere'de Filistin krizi: İçişleri Bakanı görevden alındı
Son Güncelleme: 13 Kasım 2023 Pazartesi 12:45
13 Kasım 2023 Pazartesi 12:05

İngiltere'de 5 haftadır düzenlenen Filistin'e destek yürüyüşleriyle ilgili, "Bu böyle devam edemez" değerlendirmesini yapan İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman görevden alındı.

BAŞBAKAN SUNAK TARAFINDAN GÖREVDEN ALINDI

 

Filistin'e destek gösterilerine karşı tutumuyla tartışmalara neden olan İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak tarafından görevinden alındı. Braverman X hesabından yaptığı paylaşımda, Londra'da dün düzenlenen Filistin'le dayanışma yürüyüşü ve aşırı sağcıların Ateşkes Günü kapsamında gerçekleştirdiği eylemlerde Londra polisinin gösterdiği performansı övmüştü. Yaşanan şiddet olaylarında bazı polislerin yaralandığını kaydeden Braverman, yürüyüşte sergilenen bazı pankartları ve sloganları "hastalıklı, tahrik edici ve bazen suç niteliği taşıyan" şeklinde yorumlamıştı.

 "BU BÖYLE DEVAM EDEMEZ" DEMİŞTİ

Braverman, "Antisemitizmle ırkçılığın her türlüsü ve terörizme bu kadar değer verilmesi son derece rahatsız edici. Bu böyle devam edemez." ifadelerini kullandı. Her hafta düzenlenen eylemler nedeniyle, "Londra sokakları nefret, şiddet ve antisemitizmle kirleniyor." ifadelerine yer veren Braverman, kentteki Yahudi toplumunun da tehdit altında hissettiğini belirtmişti.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar