Özgür Özel'den flaş açıklama: İmamoğlu veya Yavaş aday olsaydı...

CHP Genel Başkanı Özgür Özel “Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş aday olsaydı şu anda Erdoğan Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturmuyordu” dedi.

Özgür Özel'den flaş açıklama: İmamoğlu veya Yavaş aday olsaydı...
Son Güncelleme: 22 Haziran 2024 Cumartesi 17:16
22 Haziran 2024 Cumartesi 17:12

Gazeteci Fatih Altaylı, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını bugünkü yazısında aktardı. 

Altaylı, Özel'in, "Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş aday olsaydı şu anda Erdoğan Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturmuyordu" dediğini yazdı.

'AKP SÖZCÜSÜ' ELEŞTİRİLERİNE SERT YANIT

Özel, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından Altaylı'dan gelen "AKP Sözcüsü" eleştirisine, “AKP sözcüsü falan olmadım. AKP’nin 22 yıllık birikmiş günahlarına ve işlediği suçlara da giderayak ortak olma gibi bir yaklaşımım olamaz. Bugün artık Türkiye’nin en büyük partisiyiz, 1. partiyiz. Belediyelerin çoğunluğu bizde. Hem bu büyük çoğunluğun sorunlarını aktarmak hem de belediyelerimizin iktidar tarafından engellenen işlerini konuşmak için Cumhurbaşkanı ile buluştum. Bazı sorunları aşmak için konuşmamız lazım. Belediyelerimizin hizmetlerinin engellenmemesini sağlamam lazım. Görüşüyor olmamız aynı fikirleri paylaştığımız anlamına gelmiyor" diye yanıt verdi. 

TÜRKİYE'NİN EN YAPICI PARTİSİ OLDUĞUNU KANITLAMAMIZ LAZIM”

Özel, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşme fikri konusunda da, “CHP’ye yönelik yıllardır süren en büyük suçlama bunlar konuşur, eleştirir ama iş yapmazlar. Hep kötülerler ama nasıl yapılacağını söylemezler diye bir CHP kötülemesi yapılır. Şimdi biz bunu kırıyoruz. Belediyeler hizmetleri ile kırdı zaten. Ama daha öteye gitmemiz lazım. Özellikle genç seçmene bunun böyle olmadığını, CHP’nin Türkiye’nin en yapıcı partisi olduğunu kanıtlamamız lazım. Genç seçmen bunu görüyor ama daha da güçlü olarak anlatmamız lazım. Fikrimiz var, çözümümüz var ve taşın altına elimizi koymaktan kaçınmadığımızı göstermemiz lazım. CHP’nin Türkiye’nin sorunlarını çözebileceğini kanıtlamamız lazım" ifadesini kullandı. 

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar