Akşener'in eski danışmanı sessizliğini bozdu: İmamoğlu ve Yavaş çağrısının perde arkası

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in eski danışmanı Murat İde, genel seçim sürecinde yapılan stratejik hatayı anlattı. İde, “3 Mart’ta o masadan kalkarken okunan metinde Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı göreve çağırıyorum demek kadar stratejik hata yoktu” dedi.

Akşener'in eski danışmanı sessizliğini bozdu: İmamoğlu ve Yavaş çağrısının perde arkası
Son Güncelleme: 5 Şubat 2024 Pazartesi 16:45
5 Şubat 2024 Pazartesi 16:43

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in görevden aldığı basın danışmanı Murat İde TGRT'de yayınlanan Medya Kritik programının konuğu oldu. İde, Akşener'in masadan kalkarken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yaptığı çağrıya ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İde, şunları söyledi:

3 Mart sürecinde Kemal Bey’in kazanamama ihtimali göründüğünden itibaren burada Mansur ve Ekrem beyin yola çıkmaları gerekiyordu. Meral Hanım’ın da kapı arkası diplomasiyle sağlamaya çalıştığı buydu.

Kemal Bey aday olsa bile iki belediye başkanından biri çıktığı zaman CHP tabanı da İYİ Parti oyları da Mansur Bey çıksaydı ikinci tura Mansur Bey, Ekrem Bey çıksa Ekrem Bey kalıyordu. 3 Mart’ta o masadan kalkarken okunan metinde Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı göreve çağırıyorum demek kadar stratejik hata yoktu.

Ekrem Bey’in ve Mansur Bey’in aday olmasını istedim demek ayrı bir şey. Ekrem Bey’le Mansur Bey aday olamasın diye o metinde iki belediye başkanını da göreve çağırıyorum diyerek kendi partilerinde hain duruma düşürerek adaylık konusunda adım atmalarının önünü kesmek başka bir şey.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar