İmamoğlu: Önümüzde seçim var, ayrılığa tahammül yok

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Meral Akşener'in gerçekleştirdiği toplantıya katılmak üzere İYİ Parti Genel Merkezi'ne geldi. İmamoğlu,"Bizler Millet İttifakı’nın belediye başkanlarıyız. Masada yaşananları seyretme imkanımız yok. Önümüzde seçim var, ayrılığa tahammül yok." dedi.

İmamoğlu: Önümüzde seçim var, ayrılığa tahammül yok
Son Güncelleme: 6 Mart 2023 Pazartesi 14:40
6 Mart 2023 Pazartesi 14:02

Millet İttifakı bugün cumhurbaşkanı adayını açıklayacak. İYİ Parti'yi masaya döndürmek için formül arayışları da devam ediyor. Bugün sürpriz bir gelişme yaşanabileceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı adayı olarak Kılıçdaroğlu'nun isminin açıklanmasının ardından; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı yardımcısı olarak isimlerinin açıklanabileceği iddia edildi. 

İmamoğlu ve Yavaş'ın şu sıralar İYİ Parti genel merkezine ziyarette bulunması iddiaları güçlendirdi. 

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Meral Akşener'in gerçekleştirdiği toplantıya katılmak üzere İYİ Parti Genel Merkezi'ne geldi. Öte yandan Millet İttifakı’nın toplantısı bir saat ertelenerek saat 15.00’e alındı.

AKŞENER KURMAYLARIYLA GÖRÜŞTÜ

İYİ Parti cephesinde de hareketlilik var. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti yöneticileriyle bir araya geldi. 

Saat 14.45'te parti sözcüsü Kürşad Zorlu'nun bir açıklama yapması bekleniyor.

İYİ PARTİ SONRASI İKİNCİ TOPLANTI

İYİ Parti'nin masadan kalkmasının ardından yoluna 5'li olarak devam eden Millet İttafakı, bugün ikinci kez toplanıyor.

Saadet Partisi'nin ev sahipliğindeki toplantının ardından, ittifakın ortak Cumhurbaşkanı adayı açıklanacak. O ismin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olması bekleniyor.

Millet İttifakı'nın İYİ Parti dışında kalan 5 siyasi partisi, Saadet Partisi ev sahipliğinde cumartesi günü toplandı. 4,5 saat süren toplantının ardından yapılan ortak açıklamada, "Hiç kimsenin kalbini kırmadan, güvenini boşa çıkarmadan yolumuza devam edeceğiz. Hedefimiz kaybedeni olmayan bir zaferdir" denilerek, cumhurbaşkanı adayının ve geçiş süreci yol haritasının daha önce kararlaştırıldığı gibi 6 Mart Pazartesi günü kamuoyu ile paylaşılacağı kaydedilmişti.

Perşembe akşamı başlayan adaylık krizinin ardından CHP ve İYİ parti Genel Merkezlerinde üst üste toplantılar düzenlenmişti.

Yorumlar