İlber Ortaylı'dan Almanya’ya giden Türk doktorları kızdıracak sözler

Almanya iş verimini artırmak için haftada 4 günlük çalışma uygulmasına geçti. Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı 4 gün çalışma sistemine yaptığı yorumda Almanya'ya giden Türk doktorları kızdıracak ifadeler kullandı. Ortaylı, "3 gün yatmayı da beceremez onlar saçmalayacaklar. Buradan giden doktorlar çalışacak. Ne güzel Batı’dan Doğu’dan köle getirip çalıştırıyorlar" dedi.

İlber Ortaylı'dan Almanya’ya giden Türk doktorları kızdıracak sözler
Son Güncelleme: 2 Mart 2024 Cumartesi 13:16
2 Mart 2024 Cumartesi 13:13

Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı KAFA TV’de Almanya’ya giden Türk doktorlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı Youtube platformunda KAFA TV kanalında yayınlanan videolarıyla gündem olmaya devam ediyor.

Türk doktorların Türkiye’deki şartlardan daha iyi olması sebebiyle Almanya’da çalışma hayatına devam etmesi sebebiyle her geçen gün göç eden doktor sayısı artıyor. Yeni videosunda Almanya’ya giden Türk doktorlar hakkında değerlendirmelerde bulunan Ortaylı, Almanya’da denemesine geçilen haftada 4 gün çalışma sistemine ilişkin şunları söyledi:“3 gün yatmayı da beceremez onlar saçmalayacaklar. Buradan giden doktorlar çalışacak. Ne güzel Batı’dan Doğu’dan köle getirip çalıştırıyorlar kendileri yatacaklar.”

"TÜRKİYE BİR DOKTOR KAYBETTİ..."

Geçtiğimiz yıllarda bazı meslek gruplarına mensup vatandaşlar, ekonomik gerekçeleri göstererek Türkiye'yi terk etmeye başladı.

Eğitim aldıktan sonra mesleklerini yurt dışında yapmak isteyenler ve bunu da sosyal medyadan paylaşanlar, "Türkiye bir doktor, mühendis, mimar kaybetti. Almanya, ABD bir doktor, mühendis, mimar kazandı" notlarıyla gündem oldu.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar