TÜSİAD'da dikkat çeken vurgu: Hukuk olmadan ekonomi güçlenemez

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan, ekonomi yönetiminin başarılı olabilmesi için sağlam bir hukuk sistemine ihtiyaç olduğunu vurgulayarak "Bu sisteme güveni sarsacak girişimlerden uzak durulmalı" diye konuştu.

TÜSİAD'da dikkat çeken vurgu: Hukuk olmadan ekonomi güçlenemez
Son Güncelleme: 9 Aralık 2023 Cumartesi 15:33
9 Aralık 2023 Cumartesi 15:31

Yılın son TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) toplantısı dün Ankara’da yapıldı. Toplantıda TÜSİAD tarafından yıl boyunca düzenlenen “Cumhuriyetin İkinci Yüzyılına Girerken” ana temalı çalıştay dizisinin çıktıları da açıklandı. Ayrıca İsrail’in Gazze’ye saldırıları eleştirilerek sivil hayat kayıplarının önlenmesi ve kalıcı bir ateşkesin sağlanması istendi.

Cumhuriyetin haberine göre; YİK Başkanı Tuncay Özilhan'ın üstü kapalı anayasa tartışmalarını da eleştirerek “Yargılama adildir. Mahkeme kararlarında çelişki olmaz ve herkes için bağlayıcıdır. Uluslararası normlara ve sözleşmelere riayet edilir” demesi dikkat çekti.

'HUKUKA GÜVENİ SARSACAK GİRİŞİMLERDEN UZAK DURULMALI'

Özilhan, cumhuriyetin yeni yüzyılda kazanımlarını ileriye taşıması gerektiğini belirterek şunları vurguladı:

"Ekonomi yönetiminin başarısı için belki de en belirleyici konu hukuk sistemine duyulan güven. Bu yüzden, hukuk sistemine duyulan güveni sarsacak girişimlerden uzak durulmasını, ekonomik performansımız açısından çok önemli buluyoruz."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar