Heybeliada'da orman yangını

Heybeliada'da orman yangını çıktı. Yangına müdahale için söndürme helikopteri de yönlendirildi. Ekiplerin çalışması sürüyor. İstanbul Valisi Yerlikaya, yangının kontrol altına alındığını söyledi

Heybeliada'da orman yangını
Son Güncelleme: 21 Ağustos 2021 Cumartesi 15:57
21 Ağustos 2021 Cumartesi 14:07

Heybeliada'da ormanlık alanda çıkan yangın büyüyerek devam ederken, yangına ilk müdahale bölgedeki itfaiye ekipleri tarafından geldi.

Yangına müdahale için söndürme helikopteri de yönlendirildi.

SEFERLERDE AKSAMA OLMAYACAK

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, yangından kimsenin etkilenmediğini ve feribot seferlerinde aksama olmayacağını açıkladı.

Gül, her türlü kuruluşun devrede olduğunu ifade etti. Erdem Gül, Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi'nin ve yerleşim yerlerinin zarar görmediğini, hafta sonu olduğu için Heybeliada'da piknik yapanların bulunduğunu da sözlerine ekledi.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

 

Orman Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "İlk etapta sevk edilen ekipler: 1 Uçak, 3 Helikopter, 5 Arazöz... Karada kahramanlarımızla, havada çelik kanatlarımızla alevleri söndürmek için mücadele veriyoruz. Son ateş sönene kadar" denildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Valiliği: Balıkesir ve Bursa'dan sevk edilen 2 helikopter ile İzmir, Muğla ve Antalya'dan sevk edilen 4 yangın söndürme uçağı ve 2 adet itfaiye aracı adaya hareket halindedir. Yangının çıkış sebebiyle ilgili soruşturma başlatılmıştır.

 

Yorumlar