Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6 Şubat mesajı: Her bir vatandaşı güvenli bir yuva sahibi yapana kadar çalışacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde evi yıkılan, kullanılamaz hale gelen her bir vatandaşı güvenli bir yuva sahibi yapana kadar çalışmaların devam edeceğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6 Şubat mesajı: Her bir vatandaşı güvenli bir yuva sahibi yapana kadar çalışacağız - Sayfa 1

Erdoğan, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında, bir yıl önce yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin acısının ilk günkü tazeliğiyle yürekleri yaktığını belirtti.

1 7
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6 Şubat mesajı: Her bir vatandaşı güvenli bir yuva sahibi yapana kadar çalışacağız - Sayfa 2

Hayatını kaybeden 53 bin 537 kişinin her birine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dileyen Erdoğan, şunları kaydetti:

2 7
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6 Şubat mesajı: Her bir vatandaşı güvenli bir yuva sahibi yapana kadar çalışacağız - Sayfa 3

"Asrın felaketinde yaralanan 107 binin üzerindeki vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimi tekrarlamak istiyorum. Tedavileri halen devam eden yaralılarımıza Allah'tan acil şifalar niyaz ediyorum. İnsanlık tarihinin en kadim yerleşim yerleri arasında bulunan 11 ilimizde yaşanan yıkım gerçekten çok büyüktü.

3 7
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6 Şubat mesajı: Her bir vatandaşı güvenli bir yuva sahibi yapana kadar çalışacağız - Sayfa 4

Böylesine büyük felaketler, büyük acılar aynı zamanda milletlerin birliğinin, beraberliğinin ve kardeşliğinin gücünün sınandığı dönüm noktalarıdır. Hamdolsun milletimiz bu acı ve bir o kadar da tarihi sınamayı başarıyla vermiştir. Devletimiz tüm imkânlarıyla anında harekete geçerken Türkiye tek yürek, tek bilek olmuş, milletimiz depremzede kardeşlerinin yanına koşmuş, asrın felaketi karşısında asrın birlikteliği ortaya konulmuştur. 

4 7