İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Hem çalmıyor hem de çalışıyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kabataş Transfer Merkezi 1. Etap Açılışı’nda konuştu. İmamoğlu, önemli bir algıyı değiştirdiklerine dikkat çekerek, "Biz önemli bir algıyı değiştirdik. 'Önceden çalıyor ama çalışıyor' böyle bir algı vardı, biz bunu yerle bir ettik. Milletimiz artık şunu diyor; 'hem çalmıyor hem de çalışıyor'" ifadelerine yer verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Hem çalmıyor hem de çalışıyoruz
Son Güncelleme: 17 Mart 2024 Pazar 16:42
17 Mart 2024 Pazar 16:38

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kabataş Transfer Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, belediye yönetimindeki değişimi vurgulayarak, "Çalıyor ama çalışıyor" algısını yıktıklarını belirtti.

İmamoğlu, "Allah'a şükür ne diyeyim, bu kadar detaylı bir oran vermeyecektim ama artık veriyorum; yüzde 87'sini bu 5 yıla sığdırmanın gururunu yaşıyorum. Yüzde 87 önemli bir başarı." dedi ve ekledi: "Nadiren doğru konuşan rakibim bile bu hakkı teslim etti. Yıllar geçecek, bu yüzde 87 ile anılacak sadece. Bu seçimden ona bir tek o kalacak. Teşekkür ederim kendisine."

'VAATLERİNİ HATIRLAMIYOR' HABERLERİNE YANIT VERDİ

İktidara yakın medyanın "Vaatlerinin hiçbirini hatırlamıyor" şeklindeki haberlerine de yanıt veren İmamoğlu, "Onlar zannediyor ki İmamoğlu kızıyor, onlara bakıp hem çok mutlu oluyor hem eğleniyorum, açık söyleyeyim. Ne mutlu bana ne mutlu arkadaşlarıma. Biz önemli bir algıyı değiştirdik. 'Önceden çalıyor ama çalışıyor' böyle bir algı vardı, biz bunu yerle bir ettik. Milletimiz artık şunu diyor; 'hem çalmıyor hem de çalışıyor.' O yüzden şaşkınlar anlayamıyorlar. Bunu da da yerleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, ayrıca şehrin iradesinin yok sayılması, adaletsizlik ve hukukun demokrasinin askıya alınma girişimlerine karşı muhafızlık yaptıklarını belirttiği konuşmasında, İstanbul halkının bu durumu çok iyi bildiğini vurguladı.

 
Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar