HDP'li vekilin aracında 2 PKK'lı terörist yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Ağrı'da sınır ötesine kaçmaya çalışan bir terörist ve örgüte katılacağı değerlendirilen terör bağlantılı bir kayıp şahsın yakalanarak tutuklandığını duyurdu. Bu şahısları Ağrı’ya getiren aracın ise Halkların Demokratik Partisi (HDP) adına tescilli, Ağrı Yeşil Sol Parti Milletvekili H.B. adına tahsisli olduğu tespit edildi.

HDP'li vekilin aracında 2 PKK'lı terörist yakalandı!
Son Güncelleme: 14 Ekim 2023 Cumartesi 15:49
14 Ekim 2023 Cumartesi 12:58

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Ağrı'da sınır ötesine kaçmaya çalışan bir terörist ve örgüte katılacağı değerlendirilen terör bağlantılı bir kayıp şahsın yakalanarak tutuklandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

 

''Ağrı İl Jandarma Komutanlığımızca Bölücü Terör Örgütünün (BTÖ) faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan operasyon kapsamında, sınır ötesine kaçmaya çalışan 1 BTÖ üyesi terörist ve 1 BTÖ’ye katılacağı değerlendirilen terör bağlantılı kayıp şahıs yakalanarak tutuklandı. 

Bu şahısları Ağrı’ya getiren aracın ise Halkların Demokratik Partisi (HDP) adına tescilli, Ağrı Yeşil Sol Parti Milletvekili H.B. adına tahsisli olduğu tespit edildi.

Ağrı Yeşil Sol Parti Milletvekili H.B. hakkında ise soruşturma evrakı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi..''

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar