HDP'den Akşener'e fotoğraflı yanıt

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in “HDP vekilleri genel başkanlarını tutukladığı, belediyelerine kayyum atadığı için sabah akşam eleştirdikleri AK Parti ile aynı masaya oturmaktan zerre utanmadılar” sözlerine HDP yönetiminden yanıt geldi.

HDP'den Akşener'e fotoğraflı yanıt
Son Güncelleme: 9 Kasım 2022 Çarşamba 13:48
9 Kasım 2022 Çarşamba 13:45

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalarda, anayasa değişikliği teklifi için AK Parti’nin HDP’ye yaptığı ziyaret hakkında konuştu.

AK Parti cenahının kendilerini HDP ile “gizli ittifak kurmak”la suçladığını anımsatan Akşener, şu ifadeleri kullandı:

AK Parti ve HDP’yi, bir masanın etrafında buluşturan bu tablo İYİ Parti’nin, tarihin, doğru tarafında durduğunu, göstermesi bakımından da,  oldukça önemli.  Çünkü biliyorsunuz, uzun zamandır AK Parti cenahı, akıllarınca bizleri HDP ile gizli ittifak kurmakla, itham ediyordu. Bazı HDP’liler de, bu açıklamaları, tebessümle karşılayıp bizi faşistlikle, faili meçhulcülükle, suçlayacak kadar alçalıyordu.

E tabi, Allah büyük. İYİ Parti’yi yaftalayanlarla İYİ Parti’yi, izole etmeye çalışanlar nihayet aynı kampta buluştu.  Resim iyice netleşti, saflar belli oldu.

AK Parti vekilleri, PKK’yla bir tuttukları HDP ile aynı masaya otururken utanmadılar. İşin ilginç tarafı, HDP vekilleri de genel başkanlarını tutukladığı, belediyelerine kayyum atadığı için sabah akşam eleştirdikleri, AK Parti ile aynı masaya oturmaktan, zerre utanmadılar. 

"Lahana ve perhiz turşusu misali..."

Akşener'in bu açıklamalarına HDP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Saruhan Oluç'tan tepki geldi.

Yorumlar