Hatay'daki Rönesans Rezidans inşaatının mimarı yurtdışına kaçarken yakalandı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Hatay'daki Rönesans Rezidans inşaatının mimarı İstanbul Havalimanında yurtdışına kaçmak üzere yakalandığı açıklandı.

Hatay'daki Rönesans Rezidans inşaatının mimarı yurtdışına kaçarken yakalandı!
Son Güncelleme: 10 Şubat 2023 Cuma 18:26
10 Şubat 2023 Cuma 18:24

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan son dakika açıklaması geldi.

Yapılan açıklamada Hatay'daki Rönesans Rezidans inşaatının mimarı İstanbul Havalimanında yurtdışına kaçmak üzere yakalandığı açıklandı.

Depremin vurduğu Hatay Antakya'daki en lüks yapılardan biri olarak gösterilen 2012 yılında yapımı tamamlanan Rönesans Rezidans depremden sonra yerle bir oldu.

12 katlı 250 konutun yerle bir olduğu yapıdaki daireler yaklaşık 1.5 milyon lira ile 3 milyon lira arasında satışa sunuluyordu.

 

Depremde yerle bir olan rezidansı inşa eden şirket iki kardeş Mimar Mehmet Yaşar Coşkun ve İnşaat Mühendisi Hüseyin Yalçın Coşkun'a ait olduğu öğrenilirken iki kardeş kayıplara karıştı. Hüseyin Yalçın Coşkun'un 2017 yılında şirketleri Antis Yapı'nın merkezini taşıdıkları Karadağ'da olduğu iddia edildi.

KAÇMA HAZIRLIĞINDA İSTİHBARATI

Rezidansın yerle bir olması üzerine Coşkun kardeşler hakkında soruşturma başlatılarak yakalama kararı verildi. Soruşturma birimleri, mimar Mehmet Yaşar Coşkun'un yurt dışına çıkış hazırlığında olduğu yönünde istihbari bilgi edindi.

Sabah'ta yer alan habere göre Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla harekete geçen ekipler yurt dışına çıkmak isteyen mimar Mehmet Yaşar Coşkun'u İstanbul Havalimanı'ndayken yakalayarak gözaltına aldı.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar