Erdoğan'dan Kırım Tatar Sürgünü mesajı: Haklarını savunmayı sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırım Tatar Sürgünü'nün 80. yıl dönümünde paylaştığı mesajda "Türkiye olarak gerek Kırım'da yaşayan gerek işgal sonrasında bölgeden ayrılmak zorunda kalan Kırım Tatarlarının haklarını her hal ve şart altında savunmayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan Kırım Tatar Sürgünü mesajı: Haklarını savunmayı sürdüreceğiz
Son Güncelleme: 18 Mayıs 2024 Cumartesi 15:55
18 Mayıs 2024 Cumartesi 15:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sovyetler Birliği lideri Josef Stalin'in 80 yıl önce aldığı bir kararla, bir gecede toplanarak hayvan vagonlarında insanlık dışı şartlarda Orta Asya'ya sürgün edilişinin 80'inci yıl dönümünü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Erdoğan mesajında, "Türkiye olarak gerek Kırım'da yaşayan gerek işgal sonrasında bölgeden ayrılmak zorunda kalan Kırım Tatarlarının haklarını her hal ve şart altında savunmayı sürdüreceğiz" dedi.

Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

Bugün Kırım Tatar Sürgünü'nün 80'inci yıl dönümü. Kırım Tatarı kardeşlerimizi ana yurtlarından kopartan, bugün hâlâ acısını kalbimizde hissettiğimiz büyük acılara neden olan bu elim hadiseyi hüzünle yâd ediyor, hayatını kaybeden soydaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.

Türkiye olarak gerek Kırım'da yaşayan gerek işgal sonrasında bölgeden ayrılmak zorunda kalan Kırım Tatarlarının haklarını her hal ve şart altında savunmayı sürdüreceğiz.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar