İngiltere İçişleri Bakanı'ndan skandal sözler: Filistin bayrağı açmak terör suçu olsun

İngiltere İçişleri Bakanı Braverman, emniyet müdürlerine olabilecek gösteriler sebebiyle bir mektup yazdı. Braverman, İsrail karşıtı eylemlerde kullanılan sembollerin bağlamına dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, Filistin destekçisi eylemlere karşı yasanın verdiği tüm yetkiyi kullanmaları gerektiğini söyledi. Braverman, Filistin marşları söyleyip bayrak sallamanın da bu kapsama girebileceğini söyledi.

İngiltere İçişleri Bakanı'ndan skandal sözler: Filistin bayrağı açmak terör suçu olsun
Son Güncelleme: 11 Ekim 2023 Çarşamba 13:50
11 Ekim 2023 Çarşamba 13:48

Filistin ve İsrail arasındaki savaşta beşinci güne girilirken dünya gündeminde yerini koruyor. İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman, emniyet müdürlerine yazdığı mektupta, kamu düzenine aykırı eylem ve sloganlara örnek göstererek polisin Filistin destekçisi ya da Yahudi vatandaşlara tehdit olabilecek eylemlere karşı yasanın verdiği tüm yetkiyi kullanmaları gerektiğini söyledi.

'FİLİSTİN BAYRAĞI SALLAMAK YASAL DEĞİL'

Yeni Şafak'tan Pınar Görgü'nün haberine göre; Braverman, İsrail karşıtı eylemlerde kullanılan sembollerin bağlamına da dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, "Bazı durumlarda meşru olan davranışlar, mesela Filistin bayrağı sallamak, terör eylemlerini yüceltme amacı taşıdığında yasal olmayabilir" şeklinde konuştu.

Bakan Braverman, agresif ifadelerle Filistin marşları söyleyip sembolleri sallamak ya da Yahudilerin yoğunlukla yaşadığı mahallede konvoy yapmanın da bu kapsama girebileceğini kaydetti.

 
Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar