CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan SADAT vurgusu: Ezerek yolumuza devam edeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara'da düzenlediği "Büyük Gençlik Yürüyüşü" programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın SADAT hakkında yaptığı açıklamalara cevap vererek "Beşli çetelerin, SADAT'ların olduğunu biliyorum. Biz hep birlikte onları ezeceğiz, ezerek yolumuza devam edeceğiz" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan SADAT vurgusu: Ezerek yolumuza devam edeceğiz
Son Güncelleme: 19 Mayıs 2022 Perşembe 16:03
19 Mayıs 2022 Perşembe 15:59

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Ankara'da düzenlediği "Büyük Gençlik Yürüyüşü" programına katılarak CHP Gençlik Kolları ile birlikte Güvenpark'tan Anıtkabir'e yürüdü.

Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamayla dün partisinin grup toplantısında "CHP'nin başındaki zat, SADAT'ın önüne gidip zırvaları ifade etmiştir. Bunun suflesinin nereden geldiğini, niçin şimdi yapıldığını iyi biliyoruz. Başaramayacaksınız. SADAT’ın ne kurumuyla ne yöneticileriyle uzaktan yakından en ufak bir alakam yok" açıklamalarında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Bu bayram sıradan bir bayram değildir. Bu bayram milli bağımsızlık savaşının en önemli adımlarından biridir. 16 Mayıs'ta düşmanları gördükleri zaman 'Geldikleri gibi gideceklerdir' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş meşalesini yaktığı bayramdır.

Bütün genç arkadaşlarıma seslenmek isterim Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün iki ilkesi vardır. Siyasi bağımsızlık ve ekonomik bağımsızlık. 'Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir' der. İkinci önemli ilkesi, 'Savaş meydanlarında kazanılan zaferler ekonomik zaferlerle taçlandırılmadıkça ülke bağımsızlığını koruyamaz' der.

TÜRKİYE'NİN BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİNİ YENİDEN YAŞATACAĞIZ

Bugün hep birlikte ülkeyi siyasal ve ekonomik bağımsızlığı yeniden güçlendirmek için yollara çıktık. Adalet yürüyüşü bunun en önemli adımıdır. İkinci Yüzyıla Çağrı beyannamemizde ikinci yüzyıla Türkiye'yi hazırlamak zorundayız. Beraber, birlikte, kavgasız, omuz omuza, aynı zamanda kararlı, birlikte yürüyerek. Toplumun her kesimini kucaklayarak. 84 milyon insan tek yürek olarak ikinci yüzyılda Türkiye'nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini yeniden yaşatacağız.

BEŞLİ ÇETELERİN, SADAT'LARIN OLDUĞUNU BİLİYORUM

Çetelerin olduğunu biliyorum. Beşli çetelerin, SADAT'ların olduğunu biliyorum. Biz hep birlikte onları ezeceğiz, ezerek yolumuza devam edeceğiz.

Bizler, Milli Kurtuluş Savaşı'nı verenlerin çocuklarıyız. Bizler o mücadelenin neferleri olarak yolumuza devam edeceğiz. Gençler, önümüzdeki süreçte sandık gelecek göreceksiniz. Bu ülkenin karanlığını değiştirecek olanlar sizlersiniz. Gençlerin yol arkadaşlığına bu toplumun ihtiyacı var. Bu ülkenin bağımsızlığı için en büyük mücadeleyi verecek olan sizlersiniz. Hep beraber mücadeledeyiz.​​​​​​​

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 20. yüzyılın en büyük devrimcisidir. O devrimciye sahip çıkmak herkesin görevidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e bütün dünya saygı duymaktadır. Bayramınız kutlu olsun"

Yorumlar