Esenyurt'taki yangın kontrol altına alındı

İstanbul Esenyurt'ta Şehit Erol Olçok Kültür Merkezi'nde yangın çıktı. Çevre ilçelerden de görülen yangın, kısa süre içerisinde kontrol altına alındı. Binada büyük maddi hasar meydana gelirken kültür merkezinin yanındaki 30 katlı binada oturanlar arasında da paniğe neden oldu.

Esenyurt'taki yangın kontrol altına alındı
Son Güncelleme: 21 Ağustos 2023 Pazartesi 16:10
21 Ağustos 2023 Pazartesi 15:01

İstanbul Esenyurt'ta Şehit Erol Olçok Kültür Merkezi'nde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kilometrelerce öteden görülen alevler kısa sürede binanın dış cephesini ve çatısını sardı. Olay yerine ihbar üzerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiyenin müdahalesiyle kontrol altına alınan yangın nedeniyle sokakta yaşayan ve yan tarafta bulunan 30 katlı sitede oturanlar arasında da paniğe neden oldu. Binada büyük maddi hasar meydana geldi.

'PATLAMA SESİ GELDİ'

Olayı gören bir yurttaş ise yaşananları anlatarak, “Yangın çıktı üstten dumanlar alevler çıktı. Patlama sesi de geldi. Alt katta otopark var inşallah onu bekliyoruz bir şey olmamıştır” dedi. Olayda ilk etapta ölen ya da yaralanan olmazken yangının kesin çıkış nedeni yapılacak olan araştırmadan sonra ortaya çıkacak.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar