Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erzurum'u depreme dayanıklı bir şehir yapmaya kararlıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü durağı Erzurum oldu. Erdoğan kentsel dönüşüm mesajı vererek, "Ülkemizin önemli deprem kuşaklarından olan Erzurum'u depreme dayanıklı bir şehir yapmaya kararlıyız. Bunun için bakanlık ve belediyeleri seferber edeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erzurum'u depreme dayanıklı bir şehir yapmaya kararlıyız
Son Güncelleme: 16 Mart 2024 Cumartesi 16:17
16 Mart 2024 Cumartesi 16:11

Yerel seçimlere sayılı günler kala çalışmalarına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Erzurum'da vatandaşla bir araya geldi. Burada genel seçimlerde Erzurumluların verdiği desteğe ayrıca teşekkür eden Erdoğan, deprem riskinin yüksek olduğu kent için çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

"DADAŞ FARKINI, SEVDASINI YİNE GÖSTERDİ"

Erzurum kent meydanında halka seslenen Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Hadi gel Erzurum'a gel... Maşallah bu ne güzellik böyle. Sevgili Erzurumlular, dadaşlarım, hepinizi en kalbi duygularla selamlıyorum. Erzurum yine bugün başka güzel. Erzurum için ne desek azdır. Öncelikle 14-28 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı'na verdiğiniz destek için her birinize şükranlarımı sunuyorum.

Milletvekilliğinde yüzde 67, cumhurbaşkanlığında yüzde 74 oy oranıyla Dadaş farkını yine gösterdi. Cumhur İttifakı'nın en verimli netice aldığı illerin başında Erzurum yer alıyor. Dadaş farkını, vefasını, sevdasını yine gösterdi. Dadaş dosta da düşmana da mesajını verdi. Bu mesajın içinde acısıyla tatlısıyla tarihimizin her anını sahiplenme var. Bu mesajın içinde gözünü vatanımızın birliğine gözünü dikenlere meydan okuma var. Bu mesajın içinde ülkenin ve milletin hayrına ne varsa hepsi mevcut.

Sorun bakalım şu anda meydan ne kadar, rakamı aldım. Bugün 40 bin. Erzurum, 31 Mart'ta Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazır mıyız? 31 Mart'ta gerçek belediyeciliği tercih ediyor muyuz? Erzurum'la birlikte Türkiye haritasının tamamını Cumhur İttifakı renklerine boyamaya var mıyız?

Ramazan-ı Şerif'inizi tebrik ediyorum. Bu mübarek günleri, manevi kazanımların yanında çalışmalarımız bakımından da çok iyi değerlendirmeliyiz. Ramazan Bayramı gelmeden 31 Mart'ı milli irade bayramı haline getirmeye hazır mıyız? Bunun için çok çalışacağız. Her zamankinden daha fazla koşturacağız. 

"AĞLAMA, BİZİ DE AĞLATACAKSIN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması, Erzurumluların sevgi gösterileriyle sık sık kesilirken ön sıralardaki genç bir kadının göz yaşı döktüğü görüldü. Erdoğan bunun üzerine, "Ağlama yahu. Bizi de ağlatacaksın" dedi.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erzurum'u depreme dayanıklı bir şehir yapmaya kararlıyız - Resim : 3

"ERZURUM'U DEPREME DAYANIKLI BİR ŞEHİR YAPMAYA KARARLIYIZ"

Ben karşımda işte böyle bir ruh, böyle bir heyecan, böyle bir adanmışlık görüyorum. Biz insanlarımıza ve şehirlerimizi bu güne kadar hep eser ve hizmet siyasetiyle gösterdik. Erzurum'a 21 yılda 173 milyar liralık kamu yatırımı yaptık. 107 adet sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. Erzurum'u depreme dayanıklı bir şehir yapmaya kararlıyız. Bunun için bakanlık ve belediyeleri seferber edeceğiz. 

13 millet bahçesi projemizden 10'unu tamamladık. Yaptığımız yatırımlarla modernize ettiğimiz Erzurum Havalimanı'nın yolcu sayısı 105 binden 1 milyonun üzerine çıkardık. 

Erzurum'a çok daha fazla yatırım yapacağız. Sizlerden yine çok güçlü destek bekliyoruz.

Milletimizin bu kutlu davasının birilerince pazarlık masalarında meze yapılmasına gönlümüz razı gelmez. Türkiye sıkıntılı dönemlerden geçerek bu günlere geldi. Hangi kazanımın hangi bedeller ödenerek elde edildiğini milletimiz iyi biliyor. Dadaş, Erzurumlu çok daha iyi biliyor. Kazanımlarımızın elitler başta olmak üzere birilerini hala rahatsız ettiğini aklı selim olan herkes görebiliyor."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar