Özgür Özel'den erken seçim mesajı: Erken seçime her an hazırız

Adana'da konuşan Özel, iktidarın ekonomik hatalarını tekrarlaması halinde erken seçimin kapılarını açacaklarını söyledi. CHP lideri "Biz gününde yapılırsa da erken yapılırsa da erken kazanacağız. Biz 1. partiyiz iktidarı devralmak isteriz. Milletimiz ne zaman isterse yapılacak ilk seçimde iktidara talibiz. Erken seçime her an hazırız" dedi.

Özgür Özel'den erken seçim mesajı: Erken seçime her an hazırız
Son Güncelleme: 8 Haziran 2024 Cumartesi 08:09
8 Haziran 2024 Cumartesi 08:05

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Adana'da yaptığı konuşmada iktidarın ekonomik hatalarını tekrarlaması halinde erken seçimin kapılarının açılacağını belirtti. Özel, "Biz gününde yapılırsa da erken yapılırsa da kazanacağız. Biz 1. partiyiz, iktidarı devralmak isteriz. Milletimiz ne zaman isterse yapılacak ilk seçimde iktidara talibiz. Erken seçime her an hazırız" dedi.

Özel, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından partisinin belediyeyi kazandığı il ve ilçelere teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda dün Adana’da olan Özel, partisinin il başkanlığını ziyaret ederek, yeni binanın açılış kurdelesini kesti. Açılışta yaptığı konuşmada Özel, "Bu, kesilmek için çok uzun süredir bekliyor. Gelip kesemedik böyle güzel bir binanın kurdelesini. Çünkü bazen çok önemli işlerimiz vardı, seçimler vardı bazen de moralimiz çok bozuktu kurdele kesecek keyfimiz yoktu. Şimdi seçimleri kazandık, moralleri düzelttik. Büyükşehir belediye başkanımızın, dokuz belediye başkanımızın, beş milletvekilimizin varlığında, genç il başkanımızın varlığında bu kurdeleyi büyük bir keyifle kesiyoruz. Bu baba evinin kapısının kurdelesidir. CHP il binaları herkesin baba evidir. Hangi partiden olursa olsun başı sıkışanın, dara düşenin koşup geleceği yerlerdir. Burada çay demlidir, bacası tütmektedir. Babaevi herkesi beklemektedir. İktidar partisinin il binası olması temennisiyle baba evimizin kurdelesini kesiyoruz." dedi.

Adana'da basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Özel, erken seçimle ilgili önemli mesajlar verdi. İktidarın halkı yoksulluğa sürükleyen politikalarının devam etmesi halinde erken seçim kapısının aralanacağını belirten Özel, şu ifadeleri kullandı: "Biz gününde yapılırsa da erken yapılırsa da kazanacağız. Bu ekonomik kriz devam ederse milletimizin gündemine erken seçim gelir. Biz 1. partiyiz, iktidarı devralmak isteriz. Milletimiz ne zaman isterse yapılacak ilk seçimde iktidara talibiz. Erken seçime her an hazırız."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar