Emlak Konut ve THY iş birliği ile İstanbul’da ilk evini alacaklara müjde

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük konut hamlesi “ilk Evim, İlk İşyerim” ve “Yeni Evim” kampanyalarının ardından şimdi de İstanbul’da evi olmayanları ev sahibi yapmak amacıyla fırsatlarla dolu yeni bir kampanya daha hayata geçiyor.

Emlak Konut ve THY iş birliği ile  İstanbul’da ilk evini alacaklara müjde
Son Güncelleme: 19 Mayıs 2023 Cuma 11:15
19 Mayıs 2023 Cuma 11:11

Emlak Konut ve Türk Hava Yolları’nın, İstanbul Havalimanı yakınında  ilk evini alacaklar için başlattığı “Yenişehir Evleri Arnavutköy” Projesinin kura başvuruları başladı.

13.000 bağımsız bölümden oluşan   sosyal konut hamlesiyle vatandaşlar; %20 peşinat, 120 ay vade ve 7.500 TL’den başlayan uygun ödeme koşullarıyla  ev sahibi olabilecek. İlk evini alacak vatandaşlar için yapılan kampanyaya son başvuru tarihi 2 Haziran 2023 olarak belirlendi.

Türkiye’nin alanlarında lider iki şirketi Emlak Konut ile Türk Hava Yolları, İstanbul Yeni Havalimanı’na 10 dakika ulaşım mesafesindeki Arnavutköy’de 2,5 milyon metrekare alan üzerinde, İstanbulda  evi olmayanlar için yeni bir projeyi hayata geçiriyor.

İstanbul’da ikamet eden ve İlk evini alacaklar müracaat edebilecek

Sosyal Konut Projesi kapsamında , kampanyaya sadece ilk evini alacak vatandaşlarımız müracaat edebilecek ve başvuru için sadece 1.000 TL ücret alınacak.  Toplamda 13.000 bağımsız bölümün  yer aldığı Yenişehir Evleri Arnavutköy Projesi büyük bir kent vizyonuyla sosyal konut projesi kapsamında kura ile satışa sunuluyor. Başvurular www.emlakkonut.com.tr adresi üzerinden 2 Haziran tarihine kadar yapılabilecek.

Yüzde 20 peşinat, 120 ay vade ve uygun ödeme koşulları ile ev sahibi olma fırsatı sunuyor.

İstanbul’da daha önce evi olmayan vatandaşlara  uzun vadede uygun ödeme koşulları ile ev sahibi olma fırsatı sunuluyor. Katılım şartlarını sağlayan başvuru sahipleri, gerçekleştirilecek kura çekimi ile hak sahibi oldukları projeden, yüzde 20 peşinat, 120 ay vade ve 7.500 TL’den başlayan taksitlerle ev sahibi olabilecek. Ödemeler Emlak Konut ödeme sistemiyle Emlak Konut’a gerçekleştirilecek. İstanbul’da ikamet, hane halkı (eşler) üzerine kayıtlı evinin olmaması, son bir yıl içerisinde tapu devrinin yapılmamış olması şartı aranacak ve mücbir sebepler hariç, beş yıl boyunca satış işlemi yapılamayacak.

19 Mayıs’ta gençlere güzel haber! Gençlere %20  özel kontenjan ayrılıyor. 

Daha önce “İlk Evim, ilk işyerim” projesinde olduğu gibi bu kampanyada da gençlere özel bir kontenjan ayrıldı. Projede toplam konut sayısı üzerinden engelli vatandaşlarımıza yüzde 5, şehit ve gazi yakınlarına yüzde 5, gençlere ise yüzde 20 kontenjan ayrılacak. 18 – 30  yaş arasında gençlerin ev sahibi olabilmeleri için gelir şartı da aranmayacak.

Doğaya saygılı, sürdürülebilir bir yaşam.

Projede; az katlı ve yatay mimari anlayışıyla tasarlanan 1+1, 2+1 ve 3+1 gibi daire tipleri kura ile satışa sunulacak. Proje; her yaştan insanın faydalanabileceği  bölgesel park ve yaşam alanları, meydanlar, etkinlik alanları, dini tesis, eğitim, sağlık, spor alanları, sosyal ve kültürel tesis alanları ile yaya ve bisiklet yolları gibi gündelik yaşamın gereksinimlerini bünyesinde barındıracak.

Sıfır Atık altyapısıyla geri dönüşümü destekleyen uygulamalara sahip olan proje, ısı yalıtımı, gri su arıtımı, güneş enerjisi sistemleriyle enerji verimliliğini ön planda tutan Yeşil Proje olma özelliğini taşıyor ve çevresel uygulamalarıyla sürdürülebilir bir yaşam sunuyor.

İstanbul Havalimanı ve diğer gerçekleşecek büyük projelerin merkezinde yer alan Yenişehir Evleri Arnavutköy, her detayı özenle düşünülmüş, yenilikçi uygulamalara yer verilen bir proje olarak ilk ev sahiplerini  bekliyor.

Yenişehir Evleri Arnavutköy’de çocuklarınız için de her şey düşünüldü. Projede çocuklarınızın keyifle vakit geçireceği ve sosyalleşeceği çocuk oyun parkı ve onların iyi düzeyde eğitim alabileceği eğitim kurumları yer alıyor. Hem çocuklarınız hem sizler için güven ve ayrıcalıklarla dolu bir yaşam başlıyor. Yeni bir sayfa açmak ve yeniliklerle buluşmak için siz de  Yenişehir Evleri Arnavutköy projesine kura başvurunuzu yapın.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar