AK Parti Sözcüsü Çelik'ten flaş emekli maaşına zam açıklaması

Emekli aylıklarıyla ilgili açıklama yapan Çelik konu hakkında bir çalışma yapıldığını söyleyerek "En düşük emekli aylığına zam üzerinde çalışılıyor. Henüz karar verilmiş değil." ifadelerini kullandı. Çelik sokak hayvanları düzenlemesinin haftaya Meclis'e geleceğini söyledi.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten flaş emekli maaşına zam açıklaması
Son Güncelleme: 8 Temmuz 2024 Pazartesi 19:42
8 Temmuz 2024 Pazartesi 19:27

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya geldi. Parti genel merkezindeki toplantı, saat 15.50'de başladı. Toplantıda parti içindeki değişim çalışmaları, kamuda tasarruf ve fahiş fiyatla mücadele, emeklinin zam beklentisi konuları ele alındı.

Toplantı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satırbaşları...

Sel ve yangınlarda zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Dikkatsizliklerle üzücü tablolar ortaya çıkabiliyor. Bu sebeple piknik alanlarında çok dikkatli olunmalı.

MERİH DEMİRAL TEPKİSİ

Milli takımımızda tırnak içinde Bizim Çocukları en güçlü şekilde tebrik ediyoruz. Büyük bir mücadele ortaya koydular. Melih Demiral kardeşimize verilen ceza asla kabul edilemez ceza. Bu cezanın belli mahfillerde önceden yayınlanması siyasi gölgeyi gösterdi.

Genel davranış kurallarına aykırılıktan ceza veriliyor. Burada söz söylenmesi gereken Avrupalı siyasetçilerdir. Bakıyoruz PKK'nın sembollerine karşı sessiz kalıyorlar, Kur'an-ı Kerim'in yakılmasını fikir özgürlüğü içerisinde değerlendiriyorlar, sessiz kalıyorlar.

Bu tip durumlarda söylediğimiz şudur; aşırı sağcılık ya da ırkçılık arayan Avrupa'daki seçim sonuçlarına, kendi tutumlarına ve çifte standartlarına baksınlar. Türkiye dünyanın her platformunda olmaya devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın Şangay toplantısında olması önemlidir.

GAZZE'DE FACİA ZANNEDİLENİN ÖTESİNDE

En önemli meselemiz Gazze'deki olaylar. Bir tıp örgütü tarafından yeni rakamlar açıklandı. Facianın zannedilenin ötesinde olduğu belirlendi. Yahudilerin bilmesi gereken İsrail'i tehlikeye atan Netanyahu'dur. Netanyahu barbarlığına tavır alınmadığı sürece barıştan bahsetmenin sahiciliği yok.

SURİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNDEN YANAYIZ

Normalleşme konusu tüm dünyada da gündem oldu. Tutumumuzu sürdürüyoruz. Suriye toprak bütünlüğünden yanayız. milli birliğine karşı tutum içinde olunmasını hoş görmeyiz. Biz Cenevre ve Astana sürecini birbirinin tamamlayıcısı olarak gördük. Oradaki varlığımız Suriye toprak bütünlüğüne karşı değil teröristan kurdurulmasına karşıdır. Hem tehdit bertaraf edildi hem Suriye milli iradesine karşı irademiz ortaya konuldu. Biz bize güvenen kimsenin mağdur olmasına müsaade etmeyiz. Normalleşmeyi ifade ettikten sonra Kayseri ve Suriye kuzeyindeki olaylar provokatörlerin iş başında olduğunu göstermekte. Bunlara gereken cevap verildi. Bayrağımıza saygısızlık yapanların özür dilemesi MİT ve silahlı kuvvetlerimizin çalışması ile sağlandı. 

ESAD'A DAVET

Davetin gerçekleşmesi ve nerede olacağı eylem planı çerçevesinde muhataplarımızla mutabakata vararak sözkonusu olacaktır. Şu anda davet gerçekleşmemiştir, yer ve zaman konusunda herhangi netlik yoktur.

ERKEN SEÇİM MESAJI 

Seçim dönemi kapandı. Bu tartışmaları yakinen takip ediyoruz. Muhalefetin bunu getirmesi kendi aralarındaki iç mücadeleyi yönetmeye dönük. Erken seçim tartışmalarının muhatabı değiliz. Milli irade kararını vermiştir. Etrafımızda yeni gelişmeler olurken bu tartışmalar gereksiz. Toplumun her kesimi planını buna göre yapmalı.

EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞI

Sözcü Çelik'e bir gazeteci tarafından "En düşük emekli aylığının 10 bin TL’den 12 bin TL’ye yükseltilmesiyle ilgili bazı çalışmaların olduğu bugün kulislere yansıdı. Böyle bir çalışma var mı? Varsa ne aşamadadır ve temmuz ayı maaşlarına yetişir mi?" soruları yöneltildi. 

Çelik soruya şu cevabı verdi: "Emekli konusu ile ilgili çalışılıyor. Çalışma devam ediyor. Karar verilmiş değil. Bir karar verilmediği için şu sonuç çıktı diyemeyiz. Bugün, yarın da devam edilecek. Bir karar verilemediği için 'şu sonuç çıktı' diyemeyiz. Orta Vadeli Programı'n korunması esas olmak üzere toplumumuzun her kesiminin yanında olmaya devam edeceğiz."

BAŞI BOL SOKAK HAYVANLARI DÜZENLEMESİ

Son noktayı koymak üzereyiz. Bu hafta Melis'e sevk edeceğiz.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar