Bahçeli'den Sinan Ateş mesajı: Dava başlasın, kimin elinde hangi bilgi ve belge varsa mahkemeye sunmalıdır

Sinan Ateş cinayeti hakkında da mesaj veren Bahçeli, “Mahkeme tarafından kabul edilip yargılama süreci derhal başlatılmalıdır. Kimin elinde hangi bilgi ve belge varsa mahkemeye sunulmalıdır.” dedi.

Bahçeli'den Sinan Ateş mesajı: Dava başlasın, kimin elinde hangi bilgi ve belge varsa mahkemeye sunmalıdır
Son Güncelleme: 7 Mayıs 2024 Salı 12:31
7 Mayıs 2024 Salı 12:21

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasının satırbaşları şöyle:

55 yıllık siyasi tecrübeyle diyorum ki suyun üstünde bile yürüsek 'Yüzme bilmiyorlar' diye eleştirenler çıkacak. Bu nedenle önümüze bakacağız. Mücadelemizden taviz vermeyeceğiz. Takdiri ve teveccühü milletten bekliyoruz. Geldiğimiz bu aşamada gördüğümüz şahit olduğumuz ne varsa bizi şaşırtmıyor. Gülün dikeni var diye üzülmek yerine dikenin gülü var diye sevinmeyi tercih edeceğiz. Önce yanlışı bilenler doğruya erişemez. Bu nedenle önümüze bakacağız. Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Elinizi vicdanlarınıza koyun desek vicdanlarını bulamayanların bizi anlamasını beklemiyoruz.

"1 MAYIS'TA POLİSE SALDIRANLAR HAÇLI KALINTISIDIR"

Hayatlarında tek bir fabrikaya girmemiş tek bir emekçinin elinden tutmamış bu güruhun aklı rehinlidir. 1 Mayıs'ta görevini yapan sağduyulu tavrı sebebiyle övgü alan Türk polisine düşmanca saldıranlar haçlı kalıntısıdır.  Hayatları miskinlikle geçen küçük bir azınlığın 1 Mayıs'ta sahteye çıkıp Taksim'e yürüme gayesi maksatlıdır madrabazlıktır.

"TAKSİM'İN ADININ ALTINDA YATAN HESAP NEDİR?"

Bu Taksim ısrarı niyedir? Emek ve dayanışma ile Taksim'in ne alakası vardır? Taksim'in adının altında yatan hesap nedir? Fiziken şiddete maruz kalan sağlam duruşundan vazgeçmeyen Türk polisi ile iftihar ediyor hepsine teşekkür ediyorum.

"NETANYAHU İÇİN HESAP GÜNÜ YAKINDIR"

Türkiye'nin israil aleyhine açılan soykırım davasına müdahil olma kararı çok önemli bir adımdır. Netanyahu için hesap günü yakındır. Bundan kaçış, kurtuluş diye bir şey söz konusu değildir. 35 bin masumun dökülen kanı Netanyahu'yu inşallah boğacaktır. Netanyahu bedel ödemelidir.

"NETANYAHU MÜZAKARE SÜRECİNİ DİNAMİTLEMEKTEDİR"

Netanyahu müzakare sürecini dinamitlemektedir. İsrail yönetiminin ateşkes çabalarını sabote etmek için beyhude gerekçeler uydurması soykırımın devamına işarettir. Netanyahu'nun bedel ödemesi artık bir insanlık ve hukuk namusudur. BM çok acil devreye girmelidir. İsrail askerleri işgal edilen bölgelerden ön şartsız çıkmalıdır. Bölge bıçak sırtındadır. Gazze'de gözyaşları dinmelidir. Türkiye Cumhuriyet yeri ve zamanı geldiğinde şartlar başkaca bir seçeneğe imkan bırakmadığında iç ve dış işgalcilere haddini bildirecek günü gösterecek dirayetli güce sahiptir."

"SİYASET KAVGA ARENASI DEĞİLDİR"

Kutuplaşmak yerine kucaklaşmak lazım. Kapımıza değil de kalbimize vuranı buyur ederiz. Siyasette köprü yerine duvar inşa edersek yanlışa düşeriz. Siyaset kavga arenası değildir. Türkiye'nin yükseliş dönemine herkes eşlik etmelidir.

ÖZGÜR ÖZEL'E "KAVALA" YANITI

Hiçbir organ mahkemelere emir vermez, tavsiyede bulunamaz. Yargı yetkisinin kullanılması ile ilgili beyanda bulunamaz. Mahkeme kararları değiştirilemez. Yargıya talimat vermek suçtur. Kavala'nın yeniden yargılanması hususunda sipariş süreç ilerletilmektedir. Bahse konu şahıs Türkiye Cumhuriyeti'ni ortadan kaldırma suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmıştır.

Diğer sanıklar da 18'er yıl ceza almıştır. Sayın Özel'in kolunda saati yok mudur? Sayın Özel'in saati sormak yerine PKK ve FETÖ'ye verilen destekleri muhataplarının yüzüne vurması gerekmez miydi? Kanun kaçağı FETÖ ve PKK'lıları Türkiye'ye ne zaman iade edeceksiniz diye soramaz mıydı. Bana saati sorar ise köstekli saatimi açar kendisi ile açık açık paylaşırım.

Özgür Özel Batı'nın kara propagandasına kulak asmasın.

SİNAN ATEŞ CİNAYETİ

Bugüne kadar niye iddianame hazırlanmadı diye sordular hazırlandı içi boş dediler. MHP olarak beklentimiz şudur; meskur iddiamame ile ilgili mahkeme tarafından kabul edilip yargılama süreci derhal başlatılmalıdır. Mahkeme tarafından kabul edilip yargılama süreci derhal başlatılmalıdır. Kimin elinde hangi bilgi ve belge varsa mahkemeye sunulmalıdır.

CHP'den ipine kadar maluım partiler neyi biliyorlarsa mahkemeye yetiştirmeliler. Bakalım hukuıki süreç Ankara'da mı bitecek yoksa Pensilvanya'ya mı dayanacak hep beraber göreceğiz.

"SİYASETİ AYAĞA DÜŞÜRENLERLE BERABER OLUP SİYASETTEN DÜŞMEYİNİZ, KOVUN ONLARI GİTSİNLER"

MHP ve Cumhur İttifakı şer ve şirret emel sahiplerine müsaade etmeyecektir. Siyaseti ayağa düşürenlerle beraber olup siyasetten düşmeyiniz kovun onları gitsinler."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar