Sürücü adaylarını üzen haber: Ehliyete büyük zam yolda

Akaryakıttan gıdaya birçok alana zam gelmeye devam ederken bir diğer zam haberi de ehliyet kurslarından geldi. İzmir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Tolga Abacı, artan yakıt fiyatları ve yedek parça maliyetleri nedeniyle 2024 yılında tüm harcamalar dahil fiyatların 20 bin lirayı bulacağını ifade etti.

Sürücü adaylarını üzen haber: Ehliyete büyük zam yolda
Son Güncelleme: 16 Eylül 2023 Cumartesi 13:46
16 Eylül 2023 Cumartesi 13:45

Akaryakıttan gıdaya, vergiden giyime birçok alana gelen zamlar birbirini kovalarken yeni yılla birlikte ehliyete de zam gelecek. İzmir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Tolga Abacı, kurslarda artan akaryakıt fiyatları ve yedek parça maliyetleri nedeniyle 2024 yılında ehliyete büyük zam geleceğini kaydetti.

Halk Tv'de yer alan habere göre, 2024 yılında ehliyet fiyatlarının tüm harcamalar dahil 20 bin TL'yi bulacağını belirten Abacı şunları söyledi:

“Kursiyerler sınav güzergahında 14 direksiyon dersi almak zorunda. Ayrıca her bir dersin 50 dakika olması gerekiyor. Kursiyerlerin kullandıkları araçlar yoruluyor ve normalden 3 kata yakın yakıyor. Yedek parça maliyetlerimiz arttı. Araçlarımızda 1 yılda en az 3 defa debriyaj seti değişiyor. Bu sadece basit bir örnek. Diğerlerini saydığımızda karşımızda ciddi bir maliyet duruyor. Buna kızamayız eğitim süreci içerisinde bu çok normal. Ama maliyet inanılmaz artış oluyor” dedi.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar