Selçuk Bayraktar: Dünya değişiyor, insanlık yeni bir yol çiziyor

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Teknofest'in açılışında konuştu.

Selçuk Bayraktar: Dünya değişiyor, insanlık yeni bir yol çiziyor
Son Güncelleme: 30 Ağustos 2023 Çarşamba 15:00
30 Ağustos 2023 Çarşamba 14:56

Selçuk Bayraktar'ın açıklamaları şöyle:

Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 1 milyondan fazla genç Teknofest'e başvurdu. Roketçi kızlarımız Hisar atış alanından dünyaya haykırdı. Teknofest kuşağı dev bir dip dalgası olarak geliyor. İnanıyorum ki, mücadele sahibi olan genç kardeşlerim hedefin menzile varması için elinden geleni yapmaya devam edecektir. O hedefe giderken bayrağımızı mümkün olan zirveye dikmeliyiz, iddia sahibi olmaya devam etmeliyiz. SİHA'larımızla dünyada zirvedeki ülkelerden biri olduysak lider olduğumuz alanların sayısını artırmalıyız.

Bu serüvende yarış çok çetin, azimli, gayretle, inançla aşmamız gereken nice zorluklar var, daha gidecek çok yolumuz var. Teknolojiyi milletimizin ve insanlığın hizmetine sunmadığımız takdirde yapılan çalışmalar anlam bulamıyor. Teknolojik dönüşüm öyle bir hızla ilerliyor ki insanı değerleri göz ardı ediyor. İnsanları birbirine yakınlaştırmak için araç olan sosyal medya, en fazla etkileşim alma çabasının bazen yan yana duran insanları bile birbirinden uzaklaştırdığını görüyoruz. Teknoloji için mi insan, insan için mi teknoloji sorusu çıkıyor.

Dünya değişiyor, insanlık yeni bir yol çiziyor. Bugün gelişmekte olan yapay zeka teknolojileri gelecekte hayatımızda daha çok yer alacak. Yakın gelecekte birçok meslek ortadan kalkarken yeni alanlar, yeni meslekler ortaya çıkacak. Yarını görürken şimdiden hazırlık yapmalıyız.

Bugün hayatımıza hızla giren yapay zeka uygulamalarına kimi zaman ödev, makale, şiir ve roman bile yazdırmak mümkün. "Aşkın aldı benden beni, beni seni gerek seni, ben yanarım düğünü günü, bana seni gerek seni..."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar