CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Dolar düşünce neden elektriğe akaryakıta zam yapıyorsun?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Dolar düşünce neden elektriğe akaryakıta zam yapıyorsun?
Son Güncelleme: 11 Ocak 2022 Salı 15:58
11 Ocak 2022 Salı 15:47

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Kılıçdaroğlu, basın özgürlüğü raporundan Türkiye hakkındaki notları okurken, "Siyasetçiler için basın özgürlüğü kadar değerli bir şey yoktur. Siyasetçinin alkışa değil, eleştiriye ihtiyaç var. O zaman siz adaletle yönetmiş olursunuz. Basına da seslenmek isterim; kim olursa olsun ahlaklı davrandığı sürece basın özgürlüğünü görebilecekler, istedikleri gibi eleştirecekler" dedi.

Ekonomiye ilişkin eleştirilerini sıralayan Kılıçdaroğlu, "Şu anda devlet yönetilmiyor. Hükümet çoklu organ yetmezliği yaşıyor. Adalet, devleti ekonomik bağlamda sağlıklı yönetim istiyorsanız ekonomide de adalet olması lazım. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi lazım" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:

 "Milli futbolcumuz Ahmet Çalık hayatını kaybetti. Spor camiamıza baş sağlığı diliyorum. 

Dün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'ydü. Aslında basın özgürlüğü kadar siyasetçiler kadar değerli bir şey yoktur. Çünkü biz, Türkiye genelinde, dünyada nelerin olup bittiğini yeteri kadar öğrenemeyebiliriz ama medya, bugünkü medya, sosyal medya da bize bütün doğruları araştırır, haberi önümüze koyar. Bizler de gerçekleri öğreniriz. Siz tek sesli basın yaratırsanız haksızlığı önleyemezsiniz. Siyasetçinin alkışa değil, tutarlı eleştiriye ihtiyacı var. Hiç meraklanmayın, az kaldı. Göreceksiniz, kim olursa olsun, hangi kalem olursa olsun, ahlaklı davrandığı sürece istediklerini yazabilecekler."

 "İKTİDAR OLDUĞUMUZDA ENGELLİLERE TESLİM EDECEĞİZ"

Devlet sakatların korunmasını ve toplum hayatına intibaklarını sağlayıcı tedbirler alır diyor anayasa. Parlamentoya zaman zaman gelen yasalar konusunda görüş ifade ediliyor. Bütün engelli kardeşlerim biliyor ki binlerce engelli kadrosu şu anda boş. O kadroları iktidar olduğumuz zaman bütün engellilere hakkaniyet içinde teslim edeceğiz. 

 "GÜÇLER SİYASİ OTORİTEYE YÖN VERİYOR"

Daha önce ifade etmiştim. Bu iktidar, yani tek kişilik hükümet çoklu organ yetmezliği ile karşı karşıyadır. Şu an devlet yönetilmiyor. Güçler aslında siyasi otoriteye yön veriyor. Bazıları uyuşturucu baronları, bazıları dolar baronları, bazıları tefeci baronları, bunlar yön veriyor.

Benim ne kadar doğruları söylediğimi bütün milletimin bilmesini isterim. Devleti adaletle yönetmek istiyorsanız ekonomide de adalet olması lazım. Gencecik evlatlarımız evleniyor. Aileler büyük bir umutla düğünleri yapılıyor. İkisi de işsiz, evi bırakıp anne ve babaların yanına geliyorlar. İnsanları bu hale getirdiler.

SODEV'in bir anketi var. Türkiye nereye gidiyor diye soruluyor. İyiye gidiyor diyenlerin oranı yüzde 10.8. Bu toplumun yüzde 90'ı ekonomi kötüye gidiyor diyor.

Daha önce ifade etmiştim. Bu iktidar, yani tek kişilik hükümet çoklu organ yetmezliği ile karşı karşıyadır. Şu an devlet yönetilmiyor.

"SİZ SOYGUNCULARIN ORTAĞI MISINIZ?"
AKP ve MHP'nin milletvekilleri fakirin, fukaranın yanında değil soyguncuların yanında yer almıştır. Hem hak hukuk diyecekler; 84 milyon insan soyuluyor. Devleti kim soydu? Araştıralım diyoruz, 'hayır araştırmayın' diyorlar. Siz o soyguncuların ortağı mısınız?

Yorumlar