Bakan Kurum: Doğaya atılan her atık çevremize kalıcı zararlar veriyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, resmî sosyal medya hesabından “Doğaya atılan her atık çevremize kalıcı zararlar veriyor. Çevremizi korumak ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için atıklarınızı geri dönüşüme atın. Hem ‘Ortak Evimiz Dünyamız’a hem de çocuklarımızın yarınlarına sahip çıkın.” mesajının verildiği “Atma!” adlı bir kısa film yayımladı.

Bakan Kurum: Doğaya atılan her atık çevremize kalıcı zararlar veriyor
Son Güncelleme: 29 Ocak 2023 Pazar 13:09
29 Ocak 2023 Pazar 13:07

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Bakanlık tarafından çevre bilincinin oluşturulması için hazırlanan “Atma” adlı kısa filmi resmî sosyal medya hesabından yayımladı. Filmde “Doğaya atılan her atık çevremize kalıcı zararlar veriyor. Çevremizi korumak ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için atıklarınızı geri dönüşüme atın. Hem ‘Ortak Evimiz Dünyamız’a hem de çocuklarımızın yarınlarına sahip çıkın.” mesajları veriliyor.

 

Kısa filmde insanlar tarafından bilinçsizce doğaya atılan çeşitli atıkların çevreyi kirlettiği, gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için atıkların geri dönüşüm kutusuna atılması gerektiği anlatılıyor.

“ ‘Hem Ortak Evimiz Dünyamız’a hem de çocuklarımızın yarınlarına sahip çıkın”

Atıklar nedeniyle doğamızın tehlikede olduğuna dikkat çekilen kısa filmin sonunda insanların el birliği içerisinde gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için duyarlı olmaları gerektiği de vurgulandı.

Yorumlar