Diyarbakır'da 'Yıldırım-14 Zori Operasyonu' başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca Batman ve Diyarbakır'da, 1451 personelin katılımıyla "Yıldırım-14 Zori Operasyonu" başlatıldı.

Diyarbakır'da 'Yıldırım-14 Zori Operasyonu' başlatıldı
Son Güncelleme: 28 Ekim 2020 Çarşamba 12:10
28 Ekim 2020 Çarşamba 11:07

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Batman ve Diyarbakır'da 'Yıldırım-14 Zori Operasyonu'nun başlatıldığı bildirildi.

Bakanlık açıklamasında, operasyona 1451 personelin katıldığını açıkladı. Açıklamada bugüne kadar başarıyla gerçekleştirilen Yıldırım operasyonlarına ilişkin bilgilere de yer verildi.

İçişleri Bakanlığı, "Yıldırım operasyonları kapsamında 13 Temmuz'dan bu yana 137 terörist etkisiz hale getirildi, 74 iş birlikçi yakalandı" ifadelerine yer verdi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Bölücü terör örgütünün kış öncesi hareket kabiliyeti ve barınma arayışını bertaraf etmek, ülke içinde iletişimi ortadan kalkan örgütün bu kabiliyetini bir daha elde edememesini sağlamak ve ülke içindeki terörist varlığını tamamen bitirmeye yönelik olarak Batman ve Diyarbakır illerinde "YILDIRIM-14 ZORİ" Operasyonu başlatılmıştır.

Operasyonda Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.451) personel (89) operasyonel tim görev almaktadır.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 13 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan Yıldırım Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 137 terörist etkisiz hale getirilmiş, 74 işbirlikçi yakalanmış, 234 mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

Yıldırım operasyonları, halkımızın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam etmektedir"

Yorumlar