Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin sorgusu tamamlandı: Aylık kazançları ne kadar?

Kara para aklama ve vergi kaçırma dahil ir dizi suçlamayla gözaltına alınan Dilan Polat ve Engin Polat çifti 18 kişi ile birlikte Anadolu adliyesine sevk edildi. 6 saatlik ifade sırasında sürekli ağlayan Dilan polat'ın, 'şirket işlerini Engin ve muhasebeci takip ediyordu' dediği öğrenildi. Polat çifti aylık gelirlerini de 150-200 bin TL olarak açıkladı.

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin sorgusu tamamlandı: Aylık kazançları ne kadar? - Sayfa 1

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, Engin Polat ve Dilan Polat'ın da aralarında olduğu şüphelilerle ilgili "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından başlatılan soruşturma devam ediyor.

1 8
 
Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin sorgusu tamamlandı: Aylık kazançları ne kadar? - Sayfa 2

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde 6 saati aşkın süre sorgulanan Engin Polat ve eşi Dilan Polat çiftinin sorgusu dün gece saat 23.45’de tamamlandı.

Adliyeye getirilen Dilan Polat ve Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 18 kişi sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler ifade vermek için savcılığa sevk edildi.

2 8
 
Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin sorgusu tamamlandı: Aylık kazançları ne kadar? - Sayfa 3

Dün akşam saat 17.20'de ifade alma işlemleri başlayan Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin işlemleri saat 23.45'te tamamlandı. 4 gün süren emniyetteki işlemlerinin ardından Dilan Polat ve Engin Polat’ında aralarında bulunduğu 24 şüpheliden 18’i Anadolu Adalet Saray’ına sevk edildi. Şüpheliler ifadeleri alınması için Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma bürosuna getirildi.

3 8
 
Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin sorgusu tamamlandı: Aylık kazançları ne kadar? - Sayfa 4

POLAT ÇİFTİNİN İFADELERİ ORTAYA ÇIKTI
Dilan Polat ile Engin Polat’ın emniyette verdiği ifadeleri ortaya çıktı. Dilan Polat’ın sorgu sırasında ağladığı ve bütün şirket hareketlerinden eşi Engin Polat ile muhasebecilerin ilgilendiğini söylediği öğrenildi. Öte yandan Polat çiftinin aylık gelirlerinin 150 ile 200 bin lira olarak beyan ettikleri Engin Polat’ın suçlamaları kabul etmediği, çiftin adres değişikliğini ise çocuklarının okulları için yaptığını söylediği belirtildi.

4 8