Depremde ayakta kalan tek yer Erzin oldu! Belediye Başkanı Elmasoğlu: Kaçak yapıya izin vermedim

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 ilde yıkıcı etki yaratan depremler 20 binden fazla vatandaşımızın ölümüne sebep oldu. 10 şehirde binlerce bina yıkılırken, Hatay'ın Erzin ilçesinde herhangi bir can kaybı ya da yıkılan yapı olmadı. Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, bunu nasıl başardıklarını anlattı.

Depremde ayakta kalan tek yer Erzin oldu! Belediye Başkanı Elmasoğlu: Kaçak yapıya izin vermedim
Son Güncelleme: 11 Şubat 2023 Cumartesi 17:32
11 Şubat 2023 Cumartesi 17:10

Hatay'ın Erzin ilçesi Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniye ilçede herhangi bir can kaybı ya da bir yıkım olmadığını açıkladı.

Yerel seçimlerinde CHP'den belediye başkanı seçilen Elmasoğlu, TV5 kanalında katıldığı bir televizyon programında sarsıcı ve büyük bir deprem olduğu halde 42 bin nüfuslu Erzin'de neden bir yıkım olmadığını ilişkin açıklamalar yaptı.

Depremde ayakta kalan tek yer Erzin oldu! Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu: Kaçak yapıya izin vermedim - Resim : 1

'KAÇAK YAPIYA MÜSAADE ETMEDİM, YAPANA DA CEZA KESTİM'

"Vicdanım rahat" diyen Ökkeşoğlu, "Ben herhangi bir şekilde kaçak yapıya müsaade etmedim, kendi adıma söyleyeyim. Bazen kızdılar, 'Türkiye'nin tek doğrusu sen misin' dediler... Kendi adıma çok vicdanım rahat, hiçbir şekilde kaçak inşaata izin vermedik. Ama vatandaşımız izin vermezseniz de bir yolunu bulup bir şekilde kaçak inşaatı yapan var. Kaçak inşaattan ceza yazdığımız kesimler ama bir şekilde duyulduğu zaman bu insanlar bu kaçak yapılaşmanın önünü yüzde yüz kesemezseniz de belli bir aşamada kesebiliyorsunuz. En azından kendi adıma bir sorumluluk duymuyorum baktığınız zaman" şeklinde konuştu.

Depremde ayakta kalan tek yer Erzin oldu! Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu: Kaçak yapıya izin vermedim - Resim : 2
Depremden birkaç gün önce bir vatandaş ile arasında geçen konuşmayı anlatan Başkan, "Depremden üç-beş gün öncesinde bir vatandaşımız selam verdi, ben selam verdim. Biliyorum biraz sıkıntılı olduğunu çok şey yapmadı. Hayırdır dedim bir şey mi var? Sen biliyorsun dedi, hayırdır dedim, 'Sen benim binayı yaptırmadın' dedi. Başka yerlerde yapıldı şudur budur ben dedim kimseye izin vermedim dedim bu konuda. Varsa da biz cezasını yazdık gerekeni yaptık diye insanlar bu şekilde alışmışlardı, yani ben onlara da bir şey diyemiyorum." ifadelerini kullandı.

Depremde ayakta kalan tek yer Erzin oldu! Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu: Kaçak yapıya izin vermedim - Resim : 3

ÖKKEŞ ELMASOĞLU KİMDİR?

Erzin Belediye Başkanı Elmasoğlu, 1979 yılında Erzin’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzin’de tamamladıktan sonra 2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde mezun oldu. Bir süre İstanbul’da avukatlık yaptıktan sonra 2005 yılında memleketi Erzin’e döndü. Elmasoğlu ayırca, 3 dönem Hatay Barosu Denetim Kurulu üyeliği görevini sürdürüyor.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar