Davutoğlu'ndan hükümete Gazze eleştirisi!

Bebek katili, terör devleti İsrail'in Gazze'de uyguladığı soykırımda 45. güne girilirken can kaybı 13 bini geçti. Hükümetin Gazze politikasını eleştiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "İsrail'e borcunuz yoksa Ceyhan'dan İsrail'e gönderilen petrol sevkiyatı niye devam ediyor? İsrail'e borcunuz yoksa Mersin'den Antalya'dan giden gemiler Hayfa Limanı'na niye gıda ve diğer ürünleri taşıyor” dedi.

Davutoğlu'ndan hükümete Gazze eleştirisi!
Son Güncelleme: 20 Kasım 2023 Pazartesi 14:07
20 Kasım 2023 Pazartesi 14:05

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Konya İl Başkanlığı’nın 2’nci Olağan Kongresi'nde memleketi Konya ile ilgili şok iddialarda bulundu. Hükümeti de İsrail'e halen mal satmakla suçlayan Davutoğlu, İsrail'e gönderilen gemileri sordu. Hükümetin İsrail politikasını eleştiren Ahmet Davutoğlu "Sayın Cumhurbaşkanı'nın bizim İsrail'e borcumuz yok. Dolayısıyla verecek bir hesabımız yok demesini doğru buluyor ve alkışlıyorum" deyip şöyle devam etti:

ERDOĞAN'A İSRAİL SORULARI... 

"Ama aynı cumhurbaşkanına birisi kalkıp şu soruyu sorarsa İsrail'e borcunuz yoksa Ceyhan'dan İsrail'e gönderilen petrol sevkiyatı niye devam ediyor? İsrail'e borcunuz yoksa Mersin'den Antalya'dan giden gemiler Hayfa Limanı'na niye gıda ve diğer ürünleri taşıyor. Çimento, demir niye gidiyoruz İsrail'e? maalesef o sözü alkışlarken şu soruyu da soruyorum. İsrail uçaklarının kullandığı yakıt eğer bizden gidiyorsa İsrail askerlerinin beslendiği gıda. Bizden gidiyorsa, İsrail yerleşimcilerinin yaptığı konutların çimentosu demiri bizden gidiyorsa yazıklar olsun size. Biz alkışlamayı da biliyoruz, hesap sormayı da biliriz.”

2 ŞİİR BİR MARŞ, 2 AYET, BİR HADİS OKUYANA... 

"Konya’yı uyuşturucudan silip temizleyeceğiz Allah’ın izniyle" diyen Davutoğlu, "Artık uyanın. Gözünüzü açın. 2 şiir bir marş okuyanların, 2 ayet, bir hadis okuyanın millet davası olduğunu düşünmeyin. Bakın ne çıkarı var. Ceplerini dolduranlara bakın. Dinle maneviyatla sizi aldatmasınlar. Onların meselesi ceplerini, iktidarlarını korumaktır. Konya’yı fuhuştan, uyuşturucudan temizleyeceğiz. Konya için yeni bir başlangıç lazım. Bunu bütün partilerden rica ediyorum. Konya için birleşme çağrısında bulunuyorum. Geçmişi bir kenara bırakalım. Küçük hesaplar yapmayalım” dedi.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar