Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İsrail’e tepki: Bunun adı barbarlıktır, devlet terörüdür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İsrail’e tepki: Bunun adı barbarlıktır, devlet terörüdür
Son Güncelleme: 20 Kasım 2023 Pazartesi 19:30
20 Kasım 2023 Pazartesi 19:25

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan'ın açıklamaları özetle şöyle: A Milli Futbol takımımız hepimize büyük bir sevinç ve gurur yaşattı. Berlin Olimpiyat Stadı'nı bayram yerine çeviren gurbetçilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye 100 yılının inşası için verdiğimiz mücadeleyi sürdürüyoruz. Son kabine toplantımızdan sonra birçok zirveye katıldık. Astana'da düzenlenne Türk Dünyası olarak dayanışmamızı perçinledik. Dilde fikirde işte birlik idealine adım adım yaklaşıyoruz. Kıbrıs Türkü kardeşlerimize uygulanan tecrit kırılması yanında Türk dünyasının Kıbrıs'a olan desteğini de ortaya koyduk. KKTC'deki kardeşlerimizin Cumhuriyet Bayramı'nı tekrar kutluyorum. Enerjiden güvenliğe savunmaya kadar her alanda attığımız adımlarla ana vatan ve yavru vatan arasındaki bağların daha da kuvvetlenmesini sağlıyoruz. Ercan Havalimanı'nın yeni binasi ve pistinin açılışını gerçekleştirdik. İnşallah çok daha fazlasını gerçekleştireceğiz.

'Ermenileri istismar edip güvensizliğe mahkum ettiler'

 

Kıbrıs Türkü'nün ambargolarla haklı davalarla döndürmeye çalışanlar, Kafkasya'da başka emeller peşinde. Ermenistan'ı yıllarca kışkırtarak bu coğrafyada yaşayan insanların acıları üzerinden kendilerine rant devşirenler en büyük zararı Ermenilere verdiler. Ermenileri istismar edip güvensizliğe mahkum ettiler. Ermeni halkı ve yöneticilerinin güvenliği komşuları ile barışta aramaları daha doğru olacaktır. Batılı ülkeler tarafından gönderilen hiçbir silah, kalıcı barışın yerini tutamaz. Buradan bir kez daha Ermenistan'a Azerbaycan'ın uzattığı barış elini tutması çağrısında bulunuyorum.

Togg üretimi ve satışa başlaması ile kendi markamız ile küresel rekabetteki yerimizi aldık. Türk araba yapamaz diyenleri, fabrikada üretim bandı yok diyenleri, bundan 60 yıl önce devrim otomobili projesini garaja mahkum eden zihniyeti hüsrana uğrattık. Bunun fabrikası nerede diyerek akıllarınca dalga geçtikleri Togg 12 binden fazla satış yaptı. Kocaeli'den Rize'ye geçtik. Rize'de bakanlıklarımız ve belediyelerimizin tamamladığı eser ve projelerin resmi açılışlarını gerçekleştirdik. 36,7 km uzunluğundaki Ayder yolunun temelini de bu vesile ile açtık. Karadeniz bölgemize hayırlı olsun.

Her yıl milli ağaçlandırma günü olarak kutladığımız 11 Kasım'ı yine ülkemiz genelinde bir ağaçlandırma seferberliğine dönüştürdük. 5 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Bu tablo küresel ısınma ve iklim değişikliğinin tüm insanlığın bekasını tehdit ettiği bir dönemde oldukça önemlidir.

Devletimizin şevkat şemsiyesi dışında hiçbir vatandaşımızın kalmaması için özel çaba harcadık

Ülkemizi yeni bir yaklaşım ile tanıştırdığımız alanlarda sosyal devlet olgusu geliyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kerim devlet vasfına ilk kez bizim dönemimizde kavuştu. Kurucu kadronun hayalini süsleyen, kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyet özlemi 21 yılda bir idealden çıkıp gerçeğe dönüşmüştür. Devletimizin şevkat şemsiyesi dışında hiçbir vatandaşımızın kalmaması için özel çaba harcadık. Halkçılık maskesi altında yıllardır bu ülkede halk düşmanlığı yapanlar bilmese de, hizmetlerimizden yararlanan vatandaşlarımız bu gerçekleri bizzat görüyor, yaşıyor.

Türkiye olarak sadece sınırlarımız içinde değil,yur dışında da mağdurun, zulme uğrayanların yanındayız. AFAD'ımızla, Kızılayımızla ihtiyaç sahiplerinin imdadına koşuyoruz. Balkanlardan Afrika'ya nerede gözü yaşlı kimse varsa Türkiye'nin eli oradadır. Her kim Türkiye'yi soydaşlarının derdine sırtını dönmek ile suçluyorsa, yabancı güçler adına çalışan 5. kol faaliyeti yürütüyordur.

İSRAİL'İN GAZZE SALDIRILARI

İsrail'in 7 Ekim'den beri süren alçakça saldırıları karşısında Gazze halkına sahip çıkıyoruz. 11 uçak dolusu malzeme ile 1 sivil insani yardım gemisini Mısır'a gönderdik. 800 tona varan insani yardım malzemesini bölgeye sevk etmiş olduk. İsrail suyunu yakıtını elektriğini iletişimini komple keserek Gazze halkını öldürmekle kalmıyor, direniş azmini de kırmaya çalışıyor. Kelimenin tam anlamı ile vahşet, ikinci dünya savaşında yaşananları aratmayan bir gaddarlık sergileniyor. İsrail, bir atışta 2 ölü diyerek hamile kadınları katletmek ile övünen bir cinnet hali içindedir. Daha ağzı süt kokan sabileri, uçaklarla, tanklarla bombalayarak öldürmenin adı savaş değildir. Bunun adı barbarlıktır. Devlet terörürüdür. Netanyahu itibarını hastaneleri okulları bombalayarak yeniden kazanma çabasında. Gazze'de hizmet veren neredeyse tüm hastaneler ya yıkıldı ya zarar gördü. Gazze'nin en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi'nde olan vahşeti hepimiz takip ettik. Medeni dünya bu hastane saldılarını sessizce seyretti. Hatta İsrail'in kendini savunma hakkı diyenleri gördük.

 

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar