Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gazze için yeni görüşme: İsrail'in ceza alması için Türkiye azami çaba gösterecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa ile bir görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Güney Afrika’nın Uluslararası Adalet Divanı’nda mazlum Filistin halkına yönelik işlenen soykırım suçunun cezalandırılması için İsrail aleyhine açtığı davadan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Erdoğan, "İsrail'in hak ettiği cezayı alması için Türkiye azami çaba gösterecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gazze için yeni görüşme: İsrail'in ceza alması için Türkiye azami çaba gösterecek
Son Güncelleme: 25 Ocak 2024 Perşembe 16:07
25 Ocak 2024 Perşembe 16:03

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları, Türkiye ile Güney Afrika Cumhuriyeti arasındaki ikili ilişkiler, bölgesel ve küresel meseleler ele alındı.

İSRAİL İÇİN AÇILAN DAVA

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Güney Afrika’nın Uluslararası Adalet Divanı’nda mazlum Filistin halkına yönelik işlenen soykırım suçunun cezalandırılması için İsrail aleyhine açtığı davadan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

"TÜRKİYE AZAMİ ÇABA GÖSTERECEK"

Dava sürecinin değerlendirildiği görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bu haklı davanın uluslararası hukuk ve insan haklarına uygun şekilde sonuçlandırılması ve insanlık suçu işleyen İsrail’in hak ettiği cezayı alması için azami çaba göstereceğini belirtti.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar