Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, yakın tarihinin en itibarlı konumunda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fahiş fiyat sorununun küresel bir sorun olduğunu savunarak "Milletimden, çoğu mevsimsel etkilerden kaynaklanan artışları felaket tellallığına dökenlere itibar etmemelerini istiyorum. Türkiye siyasi olarak, yakın tarihin en itibarlı konumundadır" dedi.

Son Güncelleme: 16 Nisan 2022 Cumartesi 14:30
16 Nisan 2022 Cumartesi 14:07

Kemer – Kumluca Yolu ‘Phaselis Tüneli’ hizmete giriyor. Açılış törenine Dolmabahçe ofisinden, videokonferans yöntemi ile katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, dünyanın her yerinde yaşanan sorunların sadece Türkiye'de yaşanıyormuş gibi lanse edildiğini söyleyerek "Yaşanan fahiş fiyat artışları tüm dünyanın ortak sorunudur. Milletimden, çoğu mevsimsel etkilerden kaynaklanan artışları felaket tellallığına dökenlere itibar etmemelerini istiyorum. Türkiye siyasi olarak, yakın tarihin en itibarlı konumundadır" ifadelerini kullandı.

'DİĞER ÜLKELERİN ÇEYREK ASIRDA BİTİREMEYECEKLERİ İŞLERİ ÇOKTAN BİTİRDİK'

Cumhurbaşkanının konuşmasından satır başları şu şekilde:

"Kumluca, Kemer gibi ilçelerimizin Antalya şehir merkezi ile ulaşımları daha hızlı ve daha güvenli hale gelecektir.

Türkiye'nin son 20 yılda gerçekleştirdiği büyük kalkınma hamlesi sayesinde, Cumhuriyetin tamamında yapılanların 5 katı 10 katı hizmete kavuşmuştur. İftihar edilecek alanların başında ulaştırma gelmektedir. Yurdun dört bir tarafını yeniden inşa ettiğimiz, geliştirdiğimiz yollarla, hava alanlarıyla donattık.

Diğer ülkelerin bugün başlasalar çeyrek asırda bitiremeyecekleri işleri biz çoktan bitirdik. Bu avantajı en güzel şekilde kullanarak, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına getirmeye kararlıyız. Hep söylediğimiz gibi bizim en büyük gücümüz milletimizin birliğidir. Hep birlikte 2023 hedeflerimize odaklanır, 2053 vizyonuna sarılırsak önümüzde durabilecek hiçbir güç yoktur.

'TÜRKİYE, YAKIN TARİHİNİN EN İTİBARLI KONUMUNDA'

Ekonomik zorluklar üzerinden milletimizin moralini bozacak, siyasi mühendislik hesaplarıyla ülkenin rotasını değiştirecek her türlü oyunu sergiliyorlar. Tüm dünyada yaşanan sıkıntıları sanki sadece Türkiye'de yaşanıyormuş gibi gösteriyorlar. Yaşanan fahiş fiyat artışları tüm dünyanın ortak sorunudur. Milletimden, çoğu mevsimsel etkilerden kaynaklanan artışları felaket tellallığına dökenlere itibar etmemelerini istiyorum. Türkiye siyasi olarak, yakın tarihin en itibarlı konumundadır.

Açılışını yaptığımız her eseri bu doğrulta atılan bir adım olarak görüyorum."

 

Yorumlar